صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / افزایش ۱۷۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران به چین بعد از جنگ اوکراین
افزایش ۱۷۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران به چین بعد از جنگ اوکراین

افزایش ۱۷۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران به چین بعد از جنگ اوکراین

کسب و کار نیوز- طبق آمار موسسه کپلر، صادرات نفت ایران به چین بعد از وقوع جنگ اوکراین حدود 170 هزار بشکه افزایش داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، موسسه ردیابی نفتکش‌ها کپلر در جدیدترین گزارش خود، میزان صادرات نفت ایران و روسیه به بازار چین را منتشر کرد. طبق این گزارش، ‏بعد از جنگ اوکراین، ‎صادرات نفت ایران و روسیه به چین به ترتیب روزانه ۱۷۰ و ۱۸۲ هزار بشکه افزایش داشته و جایگزین نفت آنگولا، گابن و کنگو شده است (تصویر ۱).

 

تصویر ۱

جدول ۱، اعداد مربوط به صادرات نفت ایران به چین در ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد. این جدول براساس گزارش کپلر (تصویر ۱) تهیه شده است.

جدول ۱

طبق تصویر ۳، میانگین صادرات نفت ایران بعد از آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، از رقم ۵۰۴.۷ به ۶۷۴ هزار بشکه در روز رسیده و به میزان ۱۶۹.۳ هزار بشکه افزایش داشته است.

همچنین میانگین صادرات نفت ایران به چین بعد از تحریم نفتی روسیه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۱۴۴.۱ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

تصویر ۳

طبق آمار موسسه کپلر، صادرات نفت ایران به چین بعد از وقوع جنگ اوکراین حدود ۱۷۰ هزار بشکه افزایش داشته است. این موضوع درحالی رقم خورد که برخی رسانه‌ها مدعی کاهش صادرات نفت ایران به چین در ماه‌های گذشته بوده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

رکود جدید در حمل ونقل ترانزیت جاده‌ای ثبت شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.