صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / امضای تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن
امضای تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن

امروز انجام شد:

امضای تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن

تفاهم نامه 4 جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی امروز با حضور 4 نهاد دولتی امضا شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های توسعه دانش بنیان در این بخش بین ایمیدرو، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال، معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد.

امضاکنندگان این تفاهم نامه، به ترتیب وجیه ا… جعفری، رضا محتشمی پور، حسین ملازاده و محمدامین آقامیری بودند. همچنین، سیدمهدی نیازی، معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت، امضاکننده نهایی این تفاهم نامه بود.

موضوع این تفاهم‌نامه، همکاری و تعامل مؤثر طرف¬ها با اولویت همه محورهای مورد تفاهم به ویژه تحقق شعار سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»، تحقق سند تحول دولت مردمی، ارتقای صنایع معدنی کشور در حوزه فناوری‌های هوشمندسازی با رویکرد افزایش بهره¬وری، رقابت¬پذیری و تاب¬آوری اقتصاد کشور است.

بخشی از زمینه‌های همکاری و هم‌افزایی شامل «تعریف و راهبری کنسرسیوم های تحقیق و توسعه بزرگ مشترک میان بنگاه ها و صنایع بزرگ معدنی دارای توانمندی تحقیق و توسعه و شرکت ‌های دانش بنیان»، «احصای نیازهای تجمیعی فناورانه بنگاه ‌ها و صنایع معدنی برای ایجاد بازارِ مقیاسبزرگ برای شرکت های دانش بنیان» و «تضمین ریسک بنگاه‌ها و صنایع بزرگ معدنی در همکاری با شرکت‌های دانش بنیان» است.

همچنین، «تضمین خرید فناوری‌های پرریسک در حال توسعه»، «تعریف بسته های تشویقی معنادار برای بنگاه ها و صنایع بزرگ معدنی برای ترغیب آنها به پذیرش فناوری های نوین» و «تاسیس مراکز فناوری صنعتی در حوزه های لبه فناوری با هدف اجرای تحقیق و توسعه مشترک میان واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه ها و صنایع بزرگ معدنی، شرکت های دانش بنیان و دانشکده های قطب»، بخش دیگری از این زمینه های همکاری است.

همچنین مطالعه کنید:

۱۱۰۰ دستگاه خودرو برقی ۵ روزه مجوز استاندارد گرفتند

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدحسین طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران در جریان بازدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.