صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / زمان بهره برداری آزادراه منجیل-رودبار اعلام شد؛ شاید امسال
زمان بهره برداری آزادراه منجیل-رودبار اعلام شد؛ شاید امسال

از سوی معاون وزیر راه؛

زمان بهره برداری آزادراه منجیل-رودبار اعلام شد؛ شاید امسال

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: باند رفت آزادراه منجیل- رودبار در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان گیلان از آزادراه منجیل- رودبار بازدید کرد و گفت: باند رفت آزادراه منجیل- رودبار به عنوان آخرین حلقه از آزادراه قزوین- رشت در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز در سال جاری به بهره برداری می‌رسد و این اقدام گام مهمی در تکمیل کریدور آزادراهی شمال- جنوب کشور و افزایش ظرفیت‌های بهره برداری از بندر امام خمینی در شمال خلیج فارس است.

وی ادامه داد: آزادراه قزوین- رشت یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی شمال کشور به طول ۱۳۸ کیلومتر است که ۱۳۰ کیلومتر از مسیر زیر عبور قرار دارد و ۸ کیلومتر باقی مانده آن حدفاصل منجیل تا رودبار در باند رفت با پیشرفت فیزیکی قریب به ۸۰ درصد در حال اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل این آزادراه را موجب حذف گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین- رشت دانست و افزود: به دلیل اتصال آزادراه به جاده موجود، ظرفیت کل آزادراه با داشتن یک منطقه با گنجایش راه اصلی چند خطه، کاهش می‌یابد و با در نظر گرفتن افزایش ترافیک عبوری از این آزادراه، این گلوگاه مشکل ساز است و روان شدن کامل ترافیک آزادراه تنها با احداث آزادراه منجیل- رودبار میسر می‌شود.

خادمی با اشاره به توپوگرافی ویژه منطقه و کوهستانی بودن مسیر اظهار داشت: مسیر رفت این آزادراه دارای ۴ دستگاه تونل به طول ۳ کیلومتر و ۷ دستگاه پل به طول ۱۷۰۰ متر است که در حال حاضر حفاری تونل‌ها به اتمام رسیده است و بخش کوچکی از لاینینگ تونل‌ها باقی مانده است و عملیات اجرایی بخش عمده پل‌های مسیر نیز به اتمام رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ارزش روز این پروژه را بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به منظور تکمیل عملیات اجرایی بخش‌های باقی مانده مسیر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.