صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / محموله‌های پرخطر از مرز دوغارون دور شد
محموله‌های پرخطر از مرز دوغارون دور شد

محموله‌های پرخطر از مرز دوغارون دور شد

به دنبال اختلاف‌های اخیر در مرز دوغارون ، گمرک ایران از مصوبه کمیته هماهنگی مرز در توقف فعالیت‌های تجاری در این بخش خبر داد و اعلام کرد که محموله‌های پرخطر مانند سوخت از مرز دور شده است.

به گزارش کسب و کاذ نیوز به نقل از ایسنا، از روز گذشته (شنبه) به دنبال اختلاف به وجود آمده در مرز دوغارون به عنوان یکی از مرزهای مشترک ایران و افغانستان، وضعیت تجارت نیز تحت تاثیر قرار گرفت و گفته شده بود که فعالیت تجاری متوقف خواهد بود.

این در حالی است که اعلام سید روح اله لطیفی-سخنگوی گمرک ایران-از این حکایت دارد که بر اساس مصوبه کمیته هماهنگی مرز “دوغارون” استان خراسان رضوی  و پس از بروز مشکلات  مرزی در مرز دوغارون- اسلام قلعه، محموله‌های تجاری تا اطلاع ثانوی در این  مرز، پذیرش نخواهد شد.

وی افزود: بر همین اساس، سرپرست حوزه نظارت  گمرکات استان خراسان رضوی هم طی نامه ۱۴۰۱/۱۲۹۵۰۸در  یوم جاری از  گمرکات اجرایی و تجار درخواست کرده تا  از ارسال کالای تجاری به مرز دوغارون تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، از عصر روز گذشته با هماهنگی سازمان ها و نهادهای مستقر در مرز کالاهای تجاری به ویژه محموله های پر خطر مانند سوخت به توقفگاه های دورتر از مرز در شهرستان “تایباد” هدایت شده است.

وی یادآور شد که در حال حاضر دو مرز دیگر میلک و ماهیرود باز است و امکان فعالیت تجاری از طریق این دو مرز وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه ۳ دهک اول از امروز به شرط خرید در طرح کالابرگ

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدصولت مرتضوی،وزیرکار در نشست ویدئوکنفرانس با مدیران‌کل ادارات تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.