صفحه اصلی / اقتصادی / جزییات اجرای طرح جدید بنزینی در منطقه آزاد قشم

سرپرست منطقه آزاد قشم:

جزییات اجرای طرح جدید بنزینی در منطقه آزاد قشم

سرپرست منطقه آزاد قشم اظهار داشت: قرار بر این است که این طرح ابتدا در جزیره کیش شروع شود و به فاصله سه هفته دیگر در قشم کلید بخورد و مدت زمان اجرای طرح یک ماه است.

یه گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، افشار فتح‌اللهی در نشست خبری امروز با بیان اینکه اجرای طرح بنزینی در کشور یک اتفاق میمون و مبارک است، اظهار داشت: همواره در بحث توزیع یارانه که عنوان هدفمندی یارانه‌ها را دارد، اقشار ضعیف کمترین بهره را از یارانه دارند و اقشار مرفه بیشترین بهره را از یارانه‌ها بردند. از این رو برای بنزین قرار بر این است که در دو منطقه قشم و کیش طرح جدید بنزینی به صورت پایلوت به اجرا برسد.

وی ادامه داد: قرار بر این است که به جای پرداخت یارانه به خودرو یارانه به خانوار تعلق بگیرد و به هر کد ملی ١۵ لیتر بنزین با قیمت ١۵٠٠ تومان اختصاص پیدا می‌کند که این سهمیه به حساب خانوار واریز می شود و افراد می توانند نسبت به فروش آن با قیمت آزاد اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در چه بازه زمانی این طرح در دو منطقه آزاد به اجرا می‌رسد و فروش این سهمیه چه سازو کاری دارد، گفت: سامانه پرداخت را وزارت اقتصاد طراحی کرده است و فعلا جزییاتی از آن نداریم. قرار بر این است که این طرح ابتدا در جزیره کیش شروع شود و به فاصله سه هفته دیگر در قشم کلید بخورد و مدت زمان اجرای طرح یک ماه است.

سرپرست منطقه آزاد قشم در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه در طول یک ماه چطور اثرات تورمی ارزیابی می شود، گفت: این ارزیابی‌ها فقط برای نحوه اجرای طرح بنزینی است و نه اثرات تورمی.

فتح الهی ادامه داد : در حال حاضر ١۶٧ هزار نفر در قشم زندگی می‌کنند که به هر فردی که از یک سال قبل در قشم ساکن بوده این سهمیه تعلق می گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

امیدواریم صادرات غیرنفتی تا پایان سال به ۴۵میلیارد دلار برسد/افزایش ۱۵-۱۰ درصدی میزان بازگشت ارز /تنوع‌بخشی بازارهای صادراتی دنبال می‌شود/۶۲۰ پرونده تهاتر کالا به کالا کالا ارسال شده است

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست خبری «تبیین سیاست‌های خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *