صفحه اصلی / اقتصادی / اجرای طرح جهش تولید در ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی دیم کشور
اجرای طرح جهش تولید در ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی دیم کشور

اجرای طرح جهش تولید در ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی دیم کشور

سرپرست طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم کشور تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز  به نقل از وزارت جهاد کشاورزی سهراب سهرابی، سرپرست طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در جلسه ستاد جهش تولید در دیمزارها با بیان این که این میزان سطح شامل مزارع گندم، جو، نخود و دانه‌های روغنی است، گفت: استان کرمانشاه یکی از ۱۵ استان در طرح جهش تولید دیمزارهاست که خوشبختانه در اجرای طرح و پوشش بیمه محصولات، پیشرو بوده است.

وی سپس به توسعه کشاورزی قراردادی پرداخت و افزود: برنامه‌ریزی شده است تا ارائه بذر، کود و سموم و حمایت‌ها در قالب کشاورزی قراردادی قرار گیرد تا کشاورزان به این سمت سوق پیدا کنند.

سرپرست طرح گندم در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر کاشت محصولات زراعی به اتمام رسیده و در مرحله داشت هستیم گفت: باید در مرحله داشت به مدیریت آفات، بیماری‌ها و مبارزه با علف‌های هرز توجه شود.

وی همچنین به تاثیر تغذیه گیاهی بر تولید اشاره و تصریح کرد: توصیه می‌شود مصرف کودهای شیمیایی همچون اوره، ریزمغذی‌ها و محلول‌پاشی با استفاده از ظرفیت کارشناسان انجام گیرد.

سهرابی هدف از حضور در استان را پیگیری روند اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها و بازدید و بررسی از وضعیت مزارع گندم استان عنوان کرد تا از نزدیک با مسائل و مشکلات پیشرو این دو دستور کار آشنا شویم و در جهت رفع موانع تصمیمات لازم اتخاذ کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

اجاره بها با دستور پایین نمی آید/ قیمت دستوری،فشاردادن فنر است/وقتی رها شود دیگر قابل مهار نیست

به گزارش کسب و کار نیوز ، مجتبی یوسفی با اشاره به وضعیت بازار اجاره‌بهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.