صفحه اصلی / سرخط خبرها / تولید ۱۳۷ هزار تن برگ سبز چای/۹۸ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد
تولید ۱۳۷ هزار تن برگ سبز چای/۹۸ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

یک مقام مسئول:

تولید ۱۳۷ هزار تن برگ سبز چای/۹۸ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور از تولید ۱۳۷ هزار تن برگ سبز چای در سال جاری خبر داد و گفت: ۹۸ درصد مطالبات چایکاران تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان چای کشور ضمن اعلام این مطلب افزود: امسال بهای برگ سبز چای بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان شد.

حبیب جهانساز میزان تولید برگ سبز چای در سال جاری را ۱۳۷ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان ۱۳۵ هزار تن خرید تضمینی و بقیه خرید به صورت آزاد بوده است.

وی کل مبلغ پرداختی مطالبات چایکاران بابت بهای خرید تضمینی برگ سبز چای را حدود ۷۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

جهانساز گفت: تاکنون ۱۰۰ درصد سهم دولت از بهای خرید تضمینی برگ سبز چای و حدود ۹۶ درصد سهم کارخانجات چای به چایکاران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: مابقی پول چایکاران نیز به زودی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

رییس سازمان چای کشور درباره پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به حوزه چای کشور گفت: طی امسال چایکاران و کارخانجات چای در کل ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده‌اند.

وی اذعان داشت: از این مبلغ ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش توسط صندوق تخصصی چای برای مواردی همچون احیای باغات، انواع هرس‌ها و خرید ماشین‌های کشاورزی و ماشین‌های حمل و نقل و ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز تسهیلات سرمایه‌ای برای عملیات به زراعی تامین شده است.

جهانساز خاطرنشان کرد: تسهیلات سرمایه در گردش با کارمزد ۴ درصد و دوره بازگشت یک ساله و تسهیلات سرمایه‌ای با کارمزد ۴ درصد و دوره بازگشت ۴ ساله به چایکاران و کارخانجات چای پرداخت می‌شود.

وی میزان تولید چای خشک در سال جاری را ۳۱ هزار تن عنوان کرد و گفت: این میزان تولید نسبت به سال ۹۹ حدود ۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

جهانساز با بیان اینکه در جهان سالانه نزدیک به پنج میلیون تن چای تولید می‌شود، تصریح کرد: ایران در رتبه دوازدهم تولید چای در جهان قرار دارد.

وی اظهار داشت: چای ایران جزو چای‌های مطلوب و خوب جهان و عاری از آلاینده‌ها، بیماری و باقیمانده سموم است.

همچنین مطالعه کنید:

صدور بخشنامه ها می تواند به کاهش تخلفات شبکه بانکی منجر شود؟/دعوا بر سر نرخ سود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.