صفحه اصلی / اسلایدر / سرسختی دلار در کانال ۲۷ هزار
سرسختی دلار در کانال ۲۷ هزار

سرسختی دلار در کانال ۲۷ هزار

کسب و کار نیوز- دلار امروز یکشنبه ۲۸ شهریور احتمالا روند آرام هفته‌های گذشته را ادامه می‌دهد

به گزارش کسب و کار نیوز ، قیمت دلار امروز یکشنبه بیست و هشتم شهریور احتمالا نوسان‌های محدودی خواهد داشت و به نظر می‌رسد بازار ارز روند نسبتا آرام سه هفته گذشته را ادامه می‌دهد. دلار در روز‌های گذشته به هیچ سیگنال مثبتی روی خوش نشان نداده و خیال عقب‌نشینی از کانال ۲۷ هزار تومان را نداشته است.

به گزارش فرارو؛ ظرف این مدت توافق ایران و آژانس، لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام، گمانه‌زنی‌ها درباره تاریخ شروع مجدد مذاکرات وین و اظهار نظر‌های امیدوارکننده مقامات غربی درباره آینده برجام، سیگنال‌های به اصطلاح مثبتی برای بازار محسوب می‌شدند اما همچنان خبری از کاهش قیمت دلار نیست و این موضوع تاحدودی برای خودمان هم عجیب است.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار آزاد اولین روز هفته دو روند متفاوت، اما محدود را پشت سر گذاشت. می‌توانیم بگوییم تقابل سیگنال‌های هیجانی مثبت و منفی برنده نداشت و دلار از لاک روز‌های گذشته‌اش خارج نشد. در نخستین معاملات روز شنبه دلار با قدم‌های کوچک توانست از رقم ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۷ هزار و ۶۵۰ تومان افزایش پیدا کند، اما در نیمه دوم روز وقتی برای رقم‌های بالاتر مشتری وجود نداشت، اسکناس آمریکایی شروع به عقب‌نشینی کرد. ساعت هشت شب و همزمان با آخرین معاملات رسمی، دلار ۲۷ هزار و ۳۵۰ تومان قیمت داشت. با کاهش ۱۵۰ تومانی روز شنبه دلار، سکه امامی ۲۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورد. بورسی‌ها نیز اولین روز هفته را با ریزش ۳۸ هزار واحدی (دو و نیم درصدی) شاخص کل آغاز کردند تا بازار‌های مالی حرفی برای گفتن نداشته باشند.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت روز شنبه قیمت روز پنجشنبه میزان تغییرات
۲۷ هزار و ۳۵۰ تومان ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش ۱۵۰  تومانی

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی روز شنبه با رشد ۱۱۰ تومانی به ۲۶ هزار و ۸۷۱ تومان رسید. آرامش نسبی بازار آزاد، فرصت خوبی را برای بانک مرکزی مهیا کرد تا به فاصله نرخ دلار بین دو بازار آزاد و صرافی ملی سر و سامان بدهد. با رشد ۱۱۰ تومانی قیمت روز گذشته دلار در صرافی ملی، اختلاف قیمت دلار آزاد و دولتی تقریبا ۴۵۰ تومان شد و جذابیت خرید و فروش دلار دولتی تا حدود زیادی برای دلال‌های بازار از بین رفت.

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت روز شنبه قیمت روز پنجشنبه میزان تغییرات
۲۶ هزار و ۸۷۱ تومان ۲۶ هزار و ۷۶۱ تومان ۱۱۰ تومان افزایش

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز شنبه به رقم ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. در جریان معاملات روز شنبه، شاهد سرک کشیدن دلار فردایی به محدوده‌های ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان و ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان بودیم، اما بعد از پایان معاملات رسمی بازار آزاد، لفظ‌های پیشنهادی دلال‌ها و نرخ دلار فردایی حول و حوش ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان بود. این رقم حدود ۵۰ تومان کمتر از آخرین نرخ دلار در بازار آزاد به ثبت رسید. از یک طرف معامله‌گران بازار، خرید و فروش‌های امروز را بدون سیگنال‌های هیجانی آغاز می‌کنند و از یک طرف نرخ دلار فردایی با آخرین قیمت روز گذشته این اسکناس در بازار آزاد، فاصله زیادی ندارد. با این حساب به نظر می‌رسد مثل هفته‌های گذشته، افت و خیز‌های محدود دلار در کانال ۲۷ هزار تومان امروز نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

دهقانی فیروزآبادی در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس/همه کشور برای حفظ نخبگان مسوول هستند

به گزارش کسب و کار نیوز، سالن جابربن حیان دانشگاه تربیت مدرس به مناسبت فرارسیدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.