صفحه اصلی / اسلایدر / فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر
فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

کسب و کار نیوز- برخی از شرکت های هواپیمایی در آستانه اربعین حسینی اقدام به انجام گرانفروشی در بحث عرضه بلیط های پروازی به عتبات عالیات می کنند.
به گزارش کسب و کار نیوز، دوسالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، زائران مشتاق اربعین از شرکت در بزرگ ترین تجمع شیعیان در کربلا محروم شده اند. امسال کشور عراق فقط اجازه ورود ۳۰ هزار نفر از ایران را برای شرکت در پیاده روی اربعین داده است.
نداشتن  بیماری کرونا، انجام تستpcr .تزریق دو دز واکسن وسفر با هواپیما  از شروط‌ امسال  برای حضور بود‌. به همین دلیل مسئولان چندین باز تذکر دادند که زائران از حضور در مرزهای چهارگانه زمینی خودداری کنند زیرا در مرزها هیچ موکبی آماده نیست و خدمات گذرنامه ای ارائه نمی شود.
موضوع سفرهوایی برای حضور در پیاده روی اربعین باعث سوء استفاده آژانس های هواپیمایی برای فروش گران بلیط شده است.
۵ میلیون تومان سقف قیمت بلیط هواپیمای اربعین
به همین دلیل محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره نرخ پروازهای اربعین اعلام کرد: با توافقی که بین سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی انجام شد سقف قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما در مسیرهای منتهی به عراق تا سقف قیمت پنج میلیون تومان تعیین شد.وی ادامه داد:این نرخ  به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و همه شرکت‌های هواپیمایی موظف به فروش بلیت در محدوده قیمت اعلام شده هستند.ذیبخش تاکید کرد: این قیمت گذاری برای پروازهای از تاریخ ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهراست و قبل و بعد از آن، فروش بلیت بر اساس نرخ‌های قبلی است.

با توجه به تعیین سقف قیمت برای عرضه بلیط‌های پروازی ویژه اربعین حسینی، برخی از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به گران فروشی بلیط‌ها در این ایام می‌کنند.

در پی اعلام سقف بلیط‌های ویژه سفر به کشور عراق برای انجام مراسم اربعین حسینی، برخی از شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها در این بین اقدام به انجام تخلفات مالی کرده و بلیط‌های پروازی به مقصد عتبات و عالیات را گران‌تر از میزان تعیین شده به مسافران می‌فروشند.

از طرفی برخی از اپلیکیشن‌ها اقدام به عرضه بلیط‌های پروازی با قیمت‌های نامتعارف و من درآوردی به متقاضیان انجام سفر به عتبات و عالیات کرده که در ادامه این موضوع نیز باعث التهاب در بازار عرضه بلیط‌ها شده و مشخص نیست که منبع اعلام این نرخ ها توسط چه نهاد و سازمانی اعلام و نظارت بر آن به چه صورت است.

فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/ نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

با توجه به حکم فرما بودن شرایط کرونایی در کشور و اعمال محدودیت کشور عراق برای پذیرش زائران، در این بین برخی از سودجویان از فرصت سوء استفاده کرده و با ایجاد التهاب در بازار فروش بلیط‌های پروازی به مقصد کشور عراق سعی در کسب منافع خود دارند.

فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/ نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

برخی از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیط به مقصد کشور ترکیه در تاریخ ۴ الی ۷ مهر ماه را حدود ۵ میلیون تومان درج و از طرفی قیمت بلیط برای سفر به نجف اشرف در همان بازه زمانی را حدود ۲۶ میلیون تومان اعلام کردند.

فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/ نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

در این بین حتی قیمت بلیط برای انجام سفر به نجف اشرف تا مرز ۴۰ میلیون تومان نیز پیش رفته است، اینکه آیا فردی این بلیط‌ها را با چنین قیمت‌هایی خریداری کرده یا خیر، از یک سو مهم است و از سویی دیگر نکته قابل تامل این است که چرا باید قیمت یک بلیط پروازی تا این اندازه افزایش پیدا کند و در بازار عرضه شود؟ این در حالی است که ارائه خدمات پروازی توسط شرکت‌های هواپیمایی تغییری نکرده و همانند گذشته پرواز‌ها با همان کیفیت و سطح قبلی خود در حال انجام است.

برای بررسی این موضوع به سراغ سازمان تعزیرات حکومتی رفته و موضوع را از مسئولان این سازمان پرس وجو کردیم.

فروش بلیط‌های لاکچری برای اربعین/ نرخ های نجومی پیش روی زوار + تصاویر

هموطنان گرانی بلیط‌های هواپیمایی را گزارش دهند

محسن عسکری مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر تعیین بازه زمانی و همچنین تعرفه خرید بلیط هواپیما برای سفر از ایران به عراق و بالعکس ویژه سفر زیارتی اربعین، سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات در صورت دریافت گزارش تخلف در این حوزه قاطعانه و در اسرع وقت رسیدگی می‌کند.

وی افزود: هموطنان می‌توانند شکایت و گزارش‌های خود را از طریق سامانه‌های تلفنی ۱۲۴ سازمان صمت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی ثبت کنند.

با توجه به بررسی‌های میدانی از وضعیت عرضه بلیط‌های پروازی به مقصد نجف اشرف، مشخص شد که جرایم گرانفروشی در این حوزه در حال انجام است و مسئولان امر باید نسبت به ارائه گزارشات تخلفات به سازمان‌ها و نهاد‌های بازرسی نسبت به موضوع ورود کنند.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.