صفحه اصلی / اصناف / توقف تولید ۵ خودرو در ایران خودرو

ترمز تیپ 5 و 207 دستی کشیده شد

توقف تولید ۵ خودرو در ایران خودرو

گزارش وازرت صمت نشان می دهد: تولید پنج محصول در ایران خودرو متوقف شده است.پژو 206 تیپ پنج،سمند سورن، پژو پارس و 207 دستی در کنار رانا پنج محصولی هستند که در تیر تولید نشده اند.

۵ محصول ایران خودرو از لیست تولید این خودروساز خط خوردند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت صمت ایران خودرو تولید ۵ محصول سواری خود را در تیرماه سال جاری متوقف کرده است.

این ۵ محصول سال گذشته تا پایان تیرماه در خطوط تولید این خودروساز حضور داشتند اما امسال تولیدشان متوقف شده است.

نخست:بی تردید در سرلیست خودروهای متوقف شده در اولین ماه تابستان پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قرار دارد.آمارهای وزارت صمت نشان می دهد ایران خودرویی ها طی ۴ ماهی که از سال جاری می گذرد حتی یک دستگاه از این خودروی جوان پسند را تولید نکرده اند.

در حالی تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در خطوط تولید ایران خودرو صفر شده است که سال گذشته این خودروساز تا پایان اولین ماه از فصل تابستان در مجموع بیش از ۶ هزار و ۲۵۰ دستگاه از این محصول پرطرفدار خود را تولید کرده بود.

دوم:غول آبی جاده مخصوص در سایت تبریز خود نیز تولید سمند سورن ELX رو متوقف کردند. سال ۹۹ آبی های جاده مخصوص در بازه زمانی یاد شده تولید بیش از هزار و ۳۰۰ دستگاه از این محصول را نهایی کردند.

رانا

سوم:پژو پارس LX با موتور TU5 و گیربکس اتوماتیک نیز از لیست تولید ایران خودرو طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری خط خورده است.آبی های جاده مخصوص پیش تر تولید این محصول اتوماتیک را در سایت های تولیدی خود در تهران، مازندران، فارس، سمنان و کرمانشاه در دستورکار داشتند اما سال گذشته تنها در سایت غربی خود در شهرستان صحنه استان کرمانشاه ۴۶۳ دستگاه از این خودرو را تولید کردند. آمارهای وزارت صمت نشان می دهد امسال نیز تولید این خودرو تا پایان اولین ماه از فصل تابستان متوقف مانده است.

چهارم:ایران خودرویی ها تولید یک محصول از خانواده پژو ۲۰۷ را نیز در بازه زمانی یاد شده متوقف کردند.پژو ۲۰۷ صندوقدار با گیربکس دستی محصولی است که آبی های جاده مخصوص تا پایان تیرماه ۹۹ در مجموع بیش از ۳۴۰ دستگاه از آن را تولید کردند اما درآمارهای منتشر شده تا پایان تیرماه سال جاری نشان می دهد خبری از تولید آن نیست.

پنجم:رانا معمولی پنجمین محصول ایران خودرو است که تولیدش در ۴ ماه ابتدایی سال جاری متوقف شده است. آبی های جاده مخصوص تا پایان تیرماه سال گذشته تولید ۱۷۸ دستگاه از این محصول سدان خود را نهایی کرده بودند اما تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ یک دستگاه نیز از این محصول در خطوط تولید این خودروساز دیده نشده است.

همچنین مطالعه کنید:

واردات خودرو آزاد شد؟/ شرایط ورود خودروهای خارجی به کشور

به گزارش کسب و کار نیوز ، واردات خودرو آزاد شد، خبری دور از انتظار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *