صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / انتشار گزارشات مالی نهایی فصل دوم ۲۰۲۱ ال‌جی

انتشار گزارشات مالی نهایی فصل دوم ۲۰۲۱ ال‌جی

کسب و کار نیوز- ال‌جی الکترونیکس دستیابی به بالاترین درآمد فصلی خود را در حالی اعلام نمود که این شرکت همچنان در حال گسترش سهم خود از بازار لوازم‌خانگی پریمیوم و لوازم الکترونیکی مصرفی در خارج از کره جنوبی است. درآمدهای تلفیقی بین‌المللی بالغ‌بر ۱۷.۱۱ تریلیون وون کره جنوبی (۱۵.۲۶ میلیارد دلار آمریکا) بوده است که نسبت به سه‌ماهه دوم سال قبل ۴۸.۴ درصد افزایش‌یافته است. سود عملیاتی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ هم نسبت به سال گذشته ۶۵.۵ درصد افزایش‌یافته و به ۱.۱۱ تریلیون وون کره جنوبی (۹۹۲.۰۸ میلیون دلار آمریکا) رسیده است. نتایج مربوط به شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی که رسماً در پایان ماه جولای تعطیل شد، در زمره عملیات متوقف‌شده تلقی شده و دیگر در گزارشات درآمد سه‌ماهه گنجانده نمی‌گردد.


شرکت راه‌کارهای تهویه مطبوع و لوازم‌خانگی ال‌جی درآمد خود در سه‌ماهه دوم را ۶.۸۱ تریلیون وون کره جنوبی (۶.۰۸ میلیارد دلار آمریکا) گزارش کرده است که نسبت به سه‌ماهه دوم سال گذشته ۳۲.۱ درصد افزایش داشته است. سود عملیاتی سه‌ماهه دوم هم نسبت به سال گذشته رشد ۶.۸ درصدی را تجربه کرده و به ۶۵۳.۶۰ میلیارد وون کره جنوبی (۵۸۲.۷۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده که بخش عمده آن ناشی از فروش قوی‌تر در بازارهای خارج از کره جنوبی و بهبود مدیریت منابع بوده است. اگرچه انتظار می‌رود به دلیل شرایط بازگشت به شرایط عادی در جهان متأثر از شیوع بیماری، با کمبود مواد اولیه و درنتیجه افزایش قیمت‌ها روبرو شوند. همچنین انتظار می‌رود رقابت‌پذیری محصول و کارایی عملیاتی به کمک ال‌جی بیاید تا سرعت فروش و سود در بازارهای اصلی لوازم‌خانگی را حفظ کند.

درآمد شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی در سه‌ماهه دوم به ۴.۰۴ تریلیون وون کره جنوبی (۳.۶۰ میلیارد دلار آمریکا) رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیر ۷۹.۱ درصد را به ثبت رسانده است. سود عملیاتی هم به ۳۳۳.۵۰ میلیارد وون کره جنوبی (۲۹۷.۳۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده که به لطف افزایش محبوبیت محصولات تلویزیون‌های پریمیوم OLED و بهبود بازار جهانی تلویزیون که در سال گذشته تحت تأثیر منفی تعطیلی فروشگاه‌های فیزیکی قرارگرفته بود، شاهد رشد ۲۱۶.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم. با افزایش قیمت پنل‌های تلویزیون، استراتژی سرگرمی‌های خانگی ال‌جی بر رشد بخش تلویزیون‌های پریمیوم و مدیریت چابک موجودی متمرکز خواهد شد.

شرکت راهکارهای اتومبیل ال‌جی در سه‌ماهه دوم ۱.۸۸ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۶۸ میلیارد دلار آمریکا)‌ فروش داشته که افزایش قابل‌توجه ۱۰۶.۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که درنتیجه بازیابی و بهبود بخش اتومبیل و افزایش تقاضا برای قطعات خودروهای برقی (xEV)‌ به وقوع پیوسته است. با افزایش چشمگیر قیمت نیمه‌هادی‌های خودرو در طول این فصل، این شرکت زیان عملیاتی ۱۰۳.۲۰ میلیارد وون کره جنوبی (۹۲.۰۱ میلیون دلار آمریکا) را متحمل شده است. با تکیه‌بر تخصص ال‌جی در زمینه اجزای پیشرفته خودروهای برقی، سرمایه‌گذاری مشترک ال‌جی با Magna International هم به خلق یک شرکت جدید بانام LG Magna e-Powertrain انجامیده است که این هفته رسماً افتتاح شد.

شرکت راهکارهای تجاری ال‌جی درآمدهای سه‌ماهه دوم خود را ۱.۶۹ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۵۰ میلیارد دلار آمریکا) ثبت نموده است که نسبت به سه‌ماهه دوم سال قبل افزایش چشمگیر ۲۸.۹ درصدی را نشان می‌دهد که عمدتاً ناشی از تداوم تقاضای شدید برای کامپیوترهای شخصی، مانیتورها و بهبود تدریجی بازار دیجیتال ساینیج و تلویزیون‌های هتل‌ها است. بااین‌حال به دلیل افزایش قیمت اجزای کلیدی مانند پنل‌های LCD و پنل‌های خورشیدی، سود عملیاتی به ۶۱.۷۰ میلیارد وون کره جنوبی (۵۵.۰۱ میلیون دلار) کاهش‌یافته است. برنامه‌های نیمه دوم سال برای رشد سودآور، به ادامه بهبود بازار B2B بستگی دارد که با تثبیت تأمین قطعات اصلی و کاهش هزینه فعالیت‌ها همراه خواهد بود.

توضیحات نرخ تبادل ارز فصل دوم ۲۰۲۱

گزارشات مالی حسابرسی نشده فصلی ال‌جی الکترونیکس بر اساس استانداردهای بین‌المللی گزارش مالی IFRS برای دوره سه‌ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ تنظیم‌شده‌اند. در تبدیل مقادیر وون کره جنوبی به دلار آمریکا با نرخ متوسط دوره سه‌ماهه مربوط به این فصل، ۱۱۲۱.۵۸ وون کره جنوبی به ازای هر دلار آمریکا در نظر گرفته‌شده است.

کنفرانس گزارش مالی و کنفرانس تلفنی

ال‌جی الکترونیکس در ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۱ ساعت ۱۶ به وقت کره جنوبی (ساعت ۰۷:۰۰ GMT/UTC) کنفرانس تلفنی به زبان کره‌ای/ انگلیسی را برگزار نمود. فایل‌های ارائه مربوط به کنفرانس از طریق وب‌سایت ال‌جی الکترنیکس در دسترس هستند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

به گزارش ایسنا،وی افزود:با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراک می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *