صفحه اصلی / اسلایدر / جهش ۱۹ هزار واحدی بورس/شاخص کل مرز ۱.۳ میلیون واحد را پس گرفت

جهش ۱۹ هزار واحدی بورس/شاخص کل مرز ۱.۳ میلیون واحد را پس گرفت

کسب و کار نیوز - روند صعودی شاخص کل بورس تهران که از محدوده یک میلیون و ۹۵ هزار واحد آغاز شده است، تا حدی پیش رفته که امروز شاهد شکسته شدن مقاومت یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی در بورس هستیم


به گزارش کسب و کار نیوز ،روند صعودی شاخص کل بورس تهران که از محدوده یک میلیون و ۹۵ هزار واحد آغاز شده است، تا حدی پیش رفته که امروز شاهد شکسته شدن مقاومت یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی در بورس هستیم. در ساعات ابتدایی معاملات شاخص کل جهش ۱۹ هزار واحدی را پشت سر گذاشته و به محدوده یک میلیون و ۳۰۴ هزار واحد رسیده است. تا اینجای کار نماد‌های فولاد، کگل، فارس، پارسان، وغدیر، تاپیکو و فملی بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل گذاشته‌اند. تا لحظه نگارش این متن شاخص کل ۱.۶۹ درصد رشد کرده و شاخص هم‌وزن افزایش ۱.۱ درصدی را پشت سر گذاشته است. موردی که نشان می‌دهد با وجود همراهی شرکت‌های کوچک در روند صعودی، شرایط برای شرکت‌های بزرگ بازار بهتر است.

خودنمایی رنگ سبز در نقشه بازار بورس

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی معاملات امروز از بین ۳۰۳ نماد بورسی معامللات شده حدود ۲۲۱ نماد با افزایش قیمت سهام مواجه هستند و ۸۲ نماد در خلاف جهت مسیر شاخص کل حرکت می‌کنند. در بازار فرابورس هم از بین ۲۱۲ نماد معامله شده در ساعات اولیه بازار، ۸۳ نماد روند نزولی دارند و ۱۲۹ نماد با رنگ سبز به تابلو معاملات آمده‌اند. موردی که نشان می‌دهد امروز اکثریت قاطع در اختیار نماد‌های سبزرنگ بازار سرمایه است.

گروهی که رنگ قرمز داشته باشد را به سختی در نمای ابتدایی نقشه بازار امروز پیدا می‌کنید. شاید بتوان از نیروگاه‌ها‌، زراعت یا شرکت‌های انبوه‌سازی نام برد اما حتی در این گروه‌ها نمادهایی پیدا می‌شوند که با رنگ سبز دل سهامدارانشان را شاد کرده‌اند. امروز همزمان با روند صعودی شاخص کل، صندوق‌های ETF سهامی شرایط ویژه‌ای دارند و عموما بالای یک درصد افزایش قیمت پیدا کرده‌اند. البته پالایش به رشد نیم درصدی و دارا یکم به رشد یک درصدی بسنده کرده‌اند. در گروه فلزات اساسی فجر به صف خرید رسیده و فولاد موفق شده با کنار گذاشتند روند نزولی، سه درصد رشد کند. فملی هم در حد یک و نیم درصد افزایش قیمت دارد. ذوب، فتوسا، فخوز و کاوه از دیگر نمادهای فلزی هستند که گام‌های کوتاهی در مسیر صعودی برداشته‌اند. گروه مخصولات شیمیایی امروز سراسر سبزرنگ است و برای تعداد زیادی از نمادها از جمله شپدیس، شاراک، شپارس، شفن و شاملا و … صف خرید تشکیل شده. هرچند بزرگترها مثل فارس، پترول و آریا علاقه چندانی به همراهی با جهش شاخص ندارند و در نزدیکی قیمت روز گذشته معاملات می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

تحلیل تحولات بازار ایران با تأکید بر کرونا و تحریم

بررسی اقتصاد ایران نشان می‌دهد که کشور یکی از پرچالش‌ترین شرایط اقتصادی و اجتماعی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *