صفحه اصلی / اجتماعی / تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در ۱۷۵ مدرسه برکت

تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در ۱۷۵ مدرسه برکت

تعداد مدارس برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان و بلوچستان به ۱۷۵ مدرسه رسید.
به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد ساخت ۱۷۵ مدرسه با ۷۷۱ کلاس درس را در استان سیستان و بلوچستان در دستور کار دارد که تاکنون ۱۳۲ مدرسه را به بهره‌برداری رسانده است.
محمد مهجوری در تشریح اقدامات مدرسه‌سازی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان گفت: تا به امروز ۱۳۲ مدرسه برکت با ۵۴۸ کلاس درس در مناطق محروم روستایی و مرزی استان به بهره‌برداری رسیده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق شده است.
وی افزود: بنیاد برکت نسبت به ساخت ۴۳ مدرسه دیگر در سیستان و بلوچستان متعهد است که با بهره‌برداری از این مدارس، مجموع تعداد مدارس برکت در این استان به ۱۷۵ مدرسه با ۷۷۱ کلاس درس خواهد رسید.
به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد برای ساخت مدارس برکت در استان سیستان و بلوچستان ۸۰۲ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده است.
مهجوری تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با ۱۷۵ مدرسه، پس از استان خوزستان، بیشترین سهم را از پروژه‌های عمرانی بنیاد برکت در حوزه مدرسه‌سازی داراست.
وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده بنیاد برکت در حوزه ساخت مدارس تاکید کرد: مدرسه‌سازی بر اساس تاکید مقام معظم رهبری بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت دنبال می‌شود.
معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد با راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در مناطق محروم و کم‌ برخوردار کشور، تا به امروز یک‌هزار و ۵۳۰ مدرسه را با ۸ هزار کلاس درس به بهره‌برداری رسانده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق کرده است.
مهجوری خاطرنشان کرد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت آخرین استانداردهای روز دنیا، الزامات آموزشی، ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شود.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۱۸ هزار و ۴۹ طرح را با حجم سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات در مناطق محروم و کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

همچنین مطالعه کنید:

گود نخاله و بازیافت شهرستان قدس بلای جان ساکنان

به گزارش کسب و کار نیوز ، کارشناسان معتقدند که بی توجهی به این موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *