صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار ۱۹٫۵ هزار میلیارد تومان شد
رشد ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار ۱۹٫۵ هزار میلیارد تومان شد

رشد ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار ۱۹٫۵ هزار میلیارد تومان شد

کسب و کار نیوز- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند افزایشی با رشد 10 هزار و 893 واحد روبرو شد.


به گزارش کسب و کار نیوز ، ، بورس اوراق بهادار تهران که در دو روز گذشته روند کاهشی به خود گرفته بود، امروز از ابتدای معاملات روند رو به رشد پیدا کرد، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۶۱۲ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هموزن ۴۳۹۵ واحد رشد کرده و به رقم ۳۸۶ هزار و ۴۷۷ واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۴ میلیون و ۹۸۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از ۶٫۷ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۷۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۹۸۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس هم ارزش معاملات امروز از ۱۴ هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان فراتر رفت به عبارت دیگر ارزش معاملات دو بازار از ۱۹ هزار و ۵۶۱ هزار میلیارد تومان بالاتر رفت.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۸۸ صدم درصد رشد کردند و این دو شاخص در معیار هموزن ۱٫۱ درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور ۷۱ صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱٫۱ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۵۶ صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت اصفهان، ملی مس ایران، پتروشیمی پردیس، مخابرات ایران و بانک پارسیان بودند و نماد شستا بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص بورس داشته است که البته به دلیل انجام مراحل ثبتی در افزایش حدود ۷۵ درصدی سرمایه این شرکت بوده است.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل ۹۴ واحد رشد کرد و به رقم ۱۸ هزار و ۲۱۰ واحد رسید. ارزش بازار در فرابورس به بیش از یک میلیون و ۲۰۵ هزار میلیارد تومان رسید.


روند یک ساله شاخص بورس تهران

امروز معامله گران فرابورس بیش از ۲ میلیارد سهام، حق تقدم در قالب ۳۸۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۴ هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی مارون، توسعه مالی مهر آیندگان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس و ذغال سنگ پروده طبس بیشتری اثر افزایشی بر شاخص فرابورس داشتند و نماد آریا ساسول بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص فرابورس را داشته است.

به گزارش فارس، امروز ۴۰ درصد از باقیمانده ۵۰ درصدی سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ به حساب دارندگان این سهام در روش مستقیم و غیرمستقیم واریز شد که برای سهام اسمی ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۷۶ هزار و ۸۸۱ تومان سود سهام عدالت واریز شد.

با این حساب تاکنون ۹۰ درصد سود عملکرد سال ۹۸ سهام عدالت واریز شده و ۱۰ درصد آن باقی مانده است.


وضعیت امروز پالایشی یکم

همچنین امروز هر واحد پالایشی یکم ۷۱۰۸ تومان معامله می‌شد، در حالی که واحد پالایشی یکم در شهریور سال گذشته با ۳۰ درصد تخفیف به قیمت ۱۰ هزار تومان به مردم فروخته شد و دارندگان این واحدها بعد از گذشته ۱۰ ماه هنوز با ۲۹ درصد زیان همراه هستند.

در حالی که بارها دژپسند وزیر اقتصاد و سایر مقامات دولتی وعده دادند که طبق مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی زیان خریداران پالایشی با سهام جایزه جبران می‌شود که هنوز این وعده‌ها به عمل می‌رسد.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت بیش از ۳ میلیون شغل در کسب و کار خرد و خانگی

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمدحسین قمری مدیر کل خدمات وزارت صمت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.