صفحه اصلی / اصناف / دو پیشنهاد بخش خصوصی برای حل مشکل رسوب نهاده های دامی

تشکیل جلسه کمیته نظارت بر تخصیص ارز

دو پیشنهاد بخش خصوصی برای حل مشکل رسوب نهاده های دامی

کسب و کار نیوز- یک منبع آگاه با بیان اینکه سقف اعتباری شرکت های واردکننده نهاده های دامی از سوی وزارت جهاد کاهش یافته است، از تشکیل جلسه کمیته نظارت بر ارز خبر داد .یک منبع آگاه اظهار داشت: کاهش سقف اعتباری شرکت‌های واردکننده نهاده‌های دامی دردسرساز شده و به همین بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته از سوی شرکت‌های مذکور با وزارت جهاد کشاورزی، قرار است امروز جلسه کمیته نظارت بر تخصیص ارز در این وزارتخانه برگزار شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی اضافه کرد: به تازگی سقف اعتباری شرکت‌ها برای واردات کاهش یافته و بر این اساس دو پیشنهاد از سوی فعالان این حوزه مطرح شده است؛ پیشنهاد اول این است که به دلیل ورود کالاها به بنادر و رسوب آنها، سقف اعتباری برداشته شود؛ چراکه این اقلام در بنادر کشور موجود هستند و لازم نیست دولت نگران باشد که این اقلام پس از تخصیص ارز، وارد کشور نشوند.

به گفته این فعال بخش خصوصی، پیشنهاد دوم هم این است که میانگین واردات سالهای ۹۸ و ۹۹ هر واردکننده، به عنوان سقف اعتباری از سوی دولت برای آن واردکننده در نظر گرفته شود.

وی افزود: هم اکنون روند تخصیص ارز در حوزه واردات نهاده‌های دامی بسیار نگران کننده است، زیرا اگرچه مدت زمان واردات اعتباری ۳ ماهه در نظر گرفته شده اما زمان آن تقلیل یافته و به دو ماه رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

جذب سرمایه‌گذار بخش انرژی با ظرفیت شانگ‌های/ فشارهای تحریم کاهش می یابد

به گزارش کسب و کار نیوز ، هادی تیزهوش تابان در مورد وضعیت ایران در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *