صفحه اصلی / اجتماعی / اشتغال ۴۵۰ نفری و صادرات ۲ میلیون دلاری
اشتغال ۴۵۰ نفری و صادرات ۲ میلیون دلاری

مشارکت بنیاد برکت با یک واحد تولید شمش روی رقم زد؛

اشتغال ۴۵۰ نفری و صادرات ۲ میلیون دلاری

با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و با آغاز به‌کار مجدد یک واحد تولید شمش روی، برای 450 نفر اشتغال‌آفرینی شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در یک کارخانه تولید شمش روی در شهرستان آشتیان استان مرکزی، علاوه بر صادرات ۲ میلیون دلاری محصولات، باعث ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ نفر شده است.
هادی جوهری تاکید کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیا و آغاز به فعالیت مجدد کارخانه ذوب روی ایجرود در شهر صنعتی آشتیان بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: این کارخانه تولید شمش روی حدود یک دهه به علت مشکلات مالی و کمبود نقدینگی تعطیل بود، اما با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت و بازگشت به چرخه تولید، اشتغال‌زایی ۴۵۰ نفری و ارزآوری ۲ میلیون دلاری را به دنبال داشته است.
جوهری با اشاره به قدمت ۳۰ ساله این واحد صنعتی گفت: : با ورود بنیاد برکت به این کارخانه ورشکسته ساختمان‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات قدیمی بازسازی و نوسازی شدند و تولید از سر گرفته شد. هم اکنون این کارخانه با ظرفیت ۸۰ درصدی و تولید روزانه ۴ تن شمش روی در حال فعالیت است که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، میزان تولید به ۶ تن در روز برسد.
به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، کارخانه مشارکتی این بنیاد تاکنون ۲ میلیون دلار شمش روی به کشورهای ترکیه، افغانستان و عراق صادر کرده است.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت از سال ۹۵ اقدام به ورود و مشارکت با کارخانه ذوب روی ایجرود کرده و در حال حاضر، تولیدات و محصولات این کارخانه، چرخ ۴۰۰ صنعت وابسته را هم می‌چرخاند.
جوهری درباره کارکردهای محصولات واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت نیز توضیح داد: محصولات این کارخانه در وزارتخانه‌های نیرو و نفت و در صنایعی مانند دفاعی، داروسازی و رنگ‌سازی کاربرد دارد.
معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت مشارکتی بنیاد یکی از ۱۰۰ کارخانه تولید محصول ارزشمند شمش روی در ایران به‌شمار می‌رود که بعد از تعطیلی ۱۰ ساله دوباره به چرخه تولید بازگشته است.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات‌محور، مشارکت‌محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش تولید بنگاه‌های متوسط صنعتی می‌کند.
جوهری تاکید کرد: بنیاد برکت در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.
به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد در سال ۱۴۰۰ سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و ۲۴۰ بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۴ هزار و ۳۳۶ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان مرکزی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

همچنین مطالعه کنید:

پوشش بیمه‌ای اربعین امسال چگونه خواهد بود؟

به گزارش کسب و کار نیوز، ثبت نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی (ع) از ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.