صفحه اصلی / اسلایدر / متوسط قیمت آپارتمان در تهران با ۳درصد کاهش به ۲۹میلیون تومان رسید
متوسط قیمت آپارتمان در تهران با ۳درصد کاهش به ۲۹میلیون تومان رسید

متوسط قیمت آپارتمان در تهران با ۳درصد کاهش به ۲۹میلیون تومان رسید

کسب و کار نیوز- بانک مرکزی، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران را در فروردین ۱۴۰۰ معادل ۲۹ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه امسال منتشر کرد که بر اساس آن تعداد معاملات ۲۰۹۴ فقره اعلام شده که نسبت به ماه قبل از آن (اسفند ماه ۱۳۹۹) کاهش ۶۰.۳ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن (فروردین ۱۳۹۹) کاهش ۶۸.۵ درصدی داشته است.

همچنین متوسط قیمت هر متر مربع مسکونی در تهران ۲۹ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد شده، این در حالی است که در اسفند سال گذشته متوسط قیمت مسکن متری ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۰۰ تومان بود.

بنابراین متوسط قیمت مسکن در فروردین امسال نسبت به اسفند سال گذشته کاهش ۳.۱ درصدی داشته است. همچنین متوسط هر متر مسکن در فروردین سال گذشته ۱۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان بود که نشان دهنده رشد ۹۱.۷ درصدی قیمت مسکن در فروردین امسال نسبت به فروردین سال گذشته است.

بیشترین قیمت مسکن به منطقه یک با متری ۶۶ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص داشت و در رتبه بعدی منطقه ۳ با متوسط متری ۵۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان قرار گرفته است.

کمترین میزان متوسط قیمت مسکن در فروردین امسال به منطقه ۱۸ با متری ۱۳ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان تعلق گرفت و منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۳ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۴۰۰ تومان در رتبه دوم قرار گرفت.

بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ و پس از آن منطقه ۱۰ به ترتیب با ۲۹۶ و ۱۷۱ فقره معامله اختصاص داشت و کمترین تعداد معاملات هم در دو منطقه ۱۹ و ۲۰ به ترتیب با ۱۵ و ۱۶ فقره ثبت شد.

همچنین بر اساس گزارش بانک مرکزی شاخص اجاره بها در تهران نسبت به ماه گذشته (اسفند ۹۹) رشد ۳۲.۳ درصد و در کل مناطق شهری رشد ۳۶.۱ درصدی داشته است.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.