صفحه اصلی / اسلایدر / تلاش برای سر و سامان دادن به بازار مرغ تا ماه رمضان

تلاش برای سر و سامان دادن به بازار مرغ تا ماه رمضان

کسب و کار نیوز- مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف خوزستان با بیان اینکه همچنان با شرایط ایده‌آل عرضه مرغ در بازار فاصله داریم، گفت: تلاش بر این است که تا ماه مبارک رمضان مشکلی در خصوص عرضه مرغ در بازار وجود نداشته باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز ؛ رضا فرجام در خصوص وضعیت مرغ در بازار اهواز اظهار کرد: مرغداری‌ها در زمینه جوجه‌ریزی در سطح کشور با مشکل مواجه شده بودند که با تلاش‌های سازمان جهاد کشاورزی در تامین نهاده‌ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت و دامپزشکی این مشکل حل شد.

وی با اشاره به بهبود شرایط عرضه مرغ در بازار، گفت: با این وجود همچنان با شرایط ایده‌آل عرضه مرغ در بازار فاصله داریم؛ تعطیلات عید نوروز و بالا بودن قیمت گوشت قرمز باعث شده است که مصرف‌کنندگان، گوشت مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنند و این موضوع، باعث افزایش مصرف مرغ شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف خوزستان تصریح کرد: تلاش بر این است که تا ماه مبارک رمضان مشکلی در خصوص عرضه مرغ در بازار وجود نداشته باشد؛ در حال حاضر نیز وضعیت مرغ در خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها به مراتب بهتر است.

فرجام در خصوص قیمت مرغ و قطعه‌بندی آن توسط فروشندگان افزود: قیمت مرغ، مصوب است و روی بسته‌بندی آن درج می‌شود. با توجه به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، قطعه‌بندی ممنوع است که از اواسط اسفندماه ۹۹ تاکنون در خصوص قطعه‌بندی کردن مرغ توسط فروشندگان و نیز مزه‌دار کردن قطعات مرغ که امری غیربهداشتی است، حدود ۳۵ پرونده تشکیل شده است که این پرونده‌ها به اداره تعزیرات حکومتی تحویل داده می‌شوند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده گران‌فروشی مرغ، حتما با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و گران‌فروشی را اعلام کنند تا با رسیدگی به موضوع، دست افراد سودجو در بازار کوتاه شود.

همچنین مطالعه کنید:

اجرای طرح «یک روستا یک محصول» برکت در سراسر کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای طرح «یک روستا یک محصول» در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *