صفحه اصلی / اسلایدر / کمبود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کشور
کمبود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کشور

بازار مسکن تشنه تولید است

کمبود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کشور

کسب و کار نیوز- نایب رئیس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: در کشور کمبود حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی وجود دارد که زمینه ساز انباشت تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه نیاز سالانه کشور به مسکن حدود یک میلیون واحد است که باید در بخش‌های مختلف کشور ساخته شود، گفت: با برنامه‌ریزی که انجام شده دولت باید اجرای آن را در دستور کار خود قرار دهد و بخش خصوصی هم وظیفه ساخت این واحد‌ها را بر عهده دارد.

او ادامه داد: متاسفانه در یکی دو سال گذشته به دلیل آنکه تولید مسکن در کشور کمرنگ شده ساخت این یک میلیون واحد به مرحله اجرایی نرسیده و تنها از این تعداد حدود ۳۰۰ هزار واحد ساخته شده است.

نایب رئیس انجمن انبوه سازان با بیان اینکه در ۵ تا ۶ سال گذشته شاهد کاهش چشمگیر تولید مسکن بودیم و و همین امر موجب افزایش قیمت مسکن شده است، گفت: با توجه به آنکه سالانه ۷۰۰ هزار کمبود تولید مسکن داریم و در ۵ سال گذشته ما شاهد انباشت تقاضا بوده‌ایم بنابراین در مجموع حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کشور کمبود داریم.

او اظهار کرد: در پنج سال گذشته با انباشت تقاضا در کشور روبه‌رو بودیم و همین نا متعادل شدن بین عرضه و تقاضا خود باعث رشد قیمت مسکن در کشور شده است.

نایب رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران توضیح داد: دولت برای جلوگیری از انباشت تقاضا و افزایش تولید پروژه طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار خود قرار داد و این طرح هم همانند مسکن مهر  برای ایجاد ثبات در قیمت مسکن و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در دستور کار قرار گرفت.

رهبر توضیح داد: در دولت نهم و دهم دولت برای کنترل قیمت‌ها در بازار و افزایش تولید طرح مسکن مهر را کلید زد در این دولت هم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن را کلید زد که در قالب این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکن ساخته خواهد شد.

 او با تاکید بر اینکه هم اکنون بازار مسکن نیازمند افزایش تولید است گفت: باید دولت اقدامات لازم در راستای افزایش تولید و همچنین طرح نوسازی بافت‌های فرسوده را در دستور کار خود قرار دهد که این اقدامات خود نقش موثری در بهبود وضعیت تنطیم بازار مسکن و همچنین ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

امضا تفاهم نامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا با سایپا

به گزارش سایپانیوز در این مراسم که با حضور رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.