صفحه اصلی / اسلایدر / نخود سیاه کیلویی ۶۰ هزار تومان!

نخود سیاه کیلویی ۶۰ هزار تومان!

کسب و کار نیوز - پیدا کردن نخود سیاه دیگر بهانه‌ خوبی برای دور زدن افراد نیست، چرا که این روزها، این قلم کالا هم در بازار موجود است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، از قدیم وقتی می‌خواستند کسی از  مطلب یا موضوعی آگاه نشود، او را به دنبال کاری بیهوده و سخت می‌فرستادند که در اصطلاح می‌گفتند فلانی را دنبال نخود سیاه فرستادند. بر این اساس فرد را به بهانه‌ پیدا کردن نخود سیاه که پیدا کردن آن دشوار است به جایی می‎فرستند که به این زودی‌ها برنگردد.

اما جالب است که بدانید این روزها نخود سیاه هم در بازار حبوبات کشورمان موجود است و بنابراین در حال حاضر این محصول به حدی هم که غیرقابل دسترسی می‌پنداشتند، نیست. مشاهده فهرست حبوبات موجود در بازار نشان می‌دهد که نخود سیاه در بسته بندی ۹۰۰ گرمی ۵۵ هزار و  ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

نخود سیاه چیست؟

نخود سیاه (Black Chickpeas) یکی از گونه‌های کمیاب نخود و از انواع حبوبات است که به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی شناخته می‌شود. در طب سنتی از نخود سیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن، استفاده می‌شود. این گونه‌ از نخود که دانه‌های آن را به دو بخش می‌کنند با نام لپه در بازار عرضه می‌شود. البته نخود سیاه به شکل غیر لپه کمیاب است و بر همین اساس ضرب‌المثل «کسی را پی نخود سیاه فرستادند» رایج شده است.

نخود سیاه کیلویی ۶۰ هزار تومان!

همچنین مطالعه کنید:

شناسایی و جمع آوری ۴۲ مزرعه غیرمجاز رمز ارز در پایتخت

به گزارش کسب و کار نیوز ، حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *