صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / ایجاد ۱۷۶۰ شغل برکت در درگز خراسان رضوی

ایجاد ۱۷۶۰ شغل برکت در درگز خراسان رضوی

کسب و کار نیوز - بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون یک‌هزار و 760 شغل را در شهرستان درگز به بهره‌برداری رسانده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: بنیاد برکت به عنوان معین اقتصادی درگز در استان خراسان رضوی، تا به امروز یک‌هزار و ۷۶۰ شغل خرد و خانگی را برای متقاضیان اشتغال در این شهرستان ایجاد و راه‌اندازی کرده است.
امیرحسین مدنی افزود: در جریان سفر سال گذشته رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان خراسان رضوی و امضای تفاهم‌نامه‌ میان این ستاد و استانداری خراسان رضوی، بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی به عنوان معین اقتصادی شهرستان درگز انتخاب شد.
وی ادامه داد: پس از انعقاد این تفاهم‌نامه، تسهیل‌گران بنیاد برکت شروع به فعالیت در مناطق محروم این شهرستان و شناسایی متقاضیان اشتغال و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه کردند.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در درگز اظهار داشت: سال گذشته ۴۶۶ طرح اجتماع‌محور با اعتباری بالغ بر ۴۴۷ میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید که ایجاد یک‌هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی را به دنبال داشت.
وی خاطرنشان کرد: برای سال ۹۹ نیز ایجاد ۳۴۰ طرح اجتماع‌محور در دستور کار بنیاد برکت است که از این تعداد، ۱۲۰ طرح در شرف راه‌اندازی است. آغاز به این کار این تعداد طرح جدید، باعث فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای ۳۶۰ نفر می‌شود.
مدنی افزود: این طرح‌های ایجادی در حوزه‌های مختلف کسب و کارهای خرد اعم از دامداری، کشاورزی و مشاغل خدماتی و فنی است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، رسته‌های دامپروری در حوزه‌های دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون و مشاغل خدماتی از قبیل کارگاه خیاطی و تعمیرگاه بیشترین سهم را از مشاغل برکت در شهرستان درگز دارند.
وی یادآور شد: همچنین ۱۵ درصد مشاغل ایجاد شده در درگز در رشته کشاورزی و با توجه به پتانسیل‌های منطقه‌ای و جغرافیایی این شهرستان در حوزه کشت زعفران و گیاهان دارویی است.
مدنی از ایجاد ۲۵ صندوق خرد روستایی در درگز خبر داد و افزود: پس از انعقاد تفاهم‌نامه میان ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری خراسان رضوی در سال گذشته، برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جوامع محلی در شهرستان درگز با مشارکت‌های مردمی انجام گرفته است.
وی تاکید کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی در درگز، اقدام به تکمیل و توسعه بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام خمینی(ره) این شهرستان کرده است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز ۴ هزار و ۶۷۱ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال را در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، سلامت، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *