صفحه اصلی / اسلایدر / توزیع ناعادلانه ارز دولتی بین شرکت های روغنی
توزیع ناعادلانه ارز دولتی بین شرکت های روغنی

توزیع ناعادلانه ارز دولتی بین شرکت های روغنی

کسب و کار نیوز - شهرضایی با اشاره به اینکه ما به کرات گفته ایم که وضع تخصیص ارز در تامین روغن منجر به کمبود کالا در بازار می‌شود افزود: وزیر قبلی گفته بود که چطور می‌تواند این موضوع را تنظیم کند و اینکه تنظیم بازار را خودشان بلد هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود شهرضایی شب گذشته (چهارشنبه ۷ آبان) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه ما به کرات گفته ایم که وضع تخصیص ارز در تامین روغن منجر به کمبود کالا در بازار می‌شود افزود: وزیر قبلی گفته بود که چطور می‌تواند این موضوع را تنظیم کند و اینکه تنظیم بازار را خودشان بلد هستند. در شهریورماه مجدداً مشکل را به ستاد تنظیم بازار گفتیم که موضوع جدی گرفته نشد. دولت بعد از اینکه متوجه شد کمبود در بازار است اقدام به توزیع از طریق شرکت بازرگانی دولتی کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روغن ایران اظهار کرد: مشکل از مهر ماه سال گذشته شروع شده و شرکت بازرگانی دولتی تا اسفند مقدار زیادی روغن توزیع کرد و در آن زمان روغن توزیعی ارزان تر از روغن وارداتی جهانی بود. شرکت بازرگانی به وفور روغن ارزان را تزریق می کرد اما در بهمن ماه این تزریق متوقف شد.

رضایی افزود: در سال ۹۹ در خصوص تخصیص ارز و تامین آن بانک مرکزی محدودیت هایی گذاشت و در فصل بهار وزارت صنعت ،معدن و تجارت ارز را به صورت ناعادلانه توزیع کرد. ۲۵۰ هزار میلیارد دلار ارز بین شرکت های روغنی توزیع شد اما در بهار حتی یک دلار هم به ما تخصیص داده نشد.

او ادامه داد: بانک مرکزی در شش ماهه اول سال ۶۶۱ میلیون یورو ارز را برای روغن تامین کرد و از این ۶۶۰ میلیون یورو، ۲۹۰ میلیون یورو را به شرکت بازرگانی دولتی دادند ، لذا حاشیه سود شرکت های روغنی حدود ۵ درصد است.

همچنین مطالعه کنید:

رئیس سازمان استاندارد/تولید پنج خودرو به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم متوقف شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی اسلام پناه شامگاه شنبه در دیدار با نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.