صفحه اصلی / اسلایدر / هندی ها از بازار موتورسیکلت ایران رفتند

در پی آخرین تحریم‌های آمریکا

هندی ها از بازار موتورسیکلت ایران رفتند

کسب و کار نیوز - شرکت های هندی که سال هاست در بازار موتورسیکلت ایران فعال هستند در پی آخرین تحریم های ایالات متحده آمریکا ایران را ترک کردند.

موتورسیکلت های ساخت هند مدت هاست در ایران مونتاژ می شود و این کشور بازار بزرگی در ایران دارد. با این وجود شرکت های سازنده موتور سیکلت هندی مانند باجاج تصمیم گرفته اند بازار ایران را ترک کنند.

محمد خادم منصوری، رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران موتورسیکلت و دوچرخه به سایت بیت ران گفته است:« شرکتهای باجاج و تی وی اس هندوستان که بخش بسیار زیادی از بازار موتورسیکلت را در اختیار دارند، به دلیل فشار سهامداران آمریکایی شان و نیز تحریم ها همکاری خود با ایران را قطع کرده اند.»

 موتورسیکلت هایی مانند پالس ان اس و آر اس، ژوپیتر، ویگو، آپاچی از محصولات این شرکت هستند که قیمت آن ها به شدت در ایران افزایش یافته و مدل صفر کیلومتر آن ها نایاب شده است.

تولید موتورسیکلت در ایران طبق محصولات بیشتر ساخت چین و هند انجام می شود و موتورسیکلت های هندی به علت کیفیت بهتر نسبت به نمونه های چینی که در ایران مونتاژ می شوند؛ طرفدارانی پیدا کرده است.

در ایران همچنان پراستفاده ترین موتورسیکلت نوعی از موتورسیکلت های ساخت شرکت هوندا با نام سی جی ۱۲۵ است که البته سال هاست دیگر در هوندا ساخته نمی شود و تولید کنندگان ایرانی قطعات این موتور سیکلت ها را از چین وارد می کنند.

تولید موتورسیکلت در ایران طی سال های اخیر به علت شرایط تحریم و افزایش قیمت ارز، افزایش یافته است. بر اساس تسنیم تولید موتورسیکلت از سالانه ۸۵۰ هزار دستگاه در سال ۹۵ به ۱۶۰ هزار دستگاه در سال ۹۷ کاهش پیدا کرده است.

قیمت موتور سیکلت هم بشدت افزایش پیدا کرده است به گونه ای که یک موتورسیکلت هندی مدل پالس ان اس ۲۰۰ در حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت موتور سیکلت هوندا ۱۲۵ کویر هم به ۲۶ میلیون تومان رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

دستور اژه‌ای برای بررسی بورس/ روال فعلی بورس عادی به نظر نمی‌رسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *