پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / مهران مهاجر با عکس های ۱۰ سال اخیر در هشت چشمه کاشان
هشت چشمه

مهران مهاجر با عکس های ۱۰ سال اخیر در هشت چشمه کاشان

کسب و کار نیوز - این روزها منتخبی از عکس های مهران مهاجر در دهه ۹۰ در فضای هنری هشت چشمه کاشان به تماشاست.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهران مهاجر، عکاس شناخته شده و مدرس عکاسی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران با ۴۶ قطعه عکس از یک دهه اخیر کار عکاسی اش به کاشان رفته است.
این عکس‌ها منتخبی از آثار دهه ۹۰ مهران مهاجر از پنج مجموعه‌ : خطوط و چیزها، بی‌چیزی، حالِ گذشته، بین و لابین و هوای زمین است که روایت های شگفت آور از امروز، دیروز و چه بسا فردای ماست.
مهران مهاجر متولد ۱۳۴۳ عکاسی را از آغاز دهه‌ی ۱۳۶۰ آغاز کرد. او دانش‌آموخته‌ی عکاسی در دوره‌‌ی کارشناسی و زبان‌شناسی همگانی در دوره‌ی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران است. طی این‌ سال‌ها چشم و ذهن او بیشتر معطوف به ساز و کار زبان دوربین و کنکاش با مرزهای آن بوده است.
مهران مهاجر، مترجم و نویسنده نیز هست. او عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و نزدیک به سه دهه‌ سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های تهران را دارد. وی چند کتاب در حوزه‌ی نقد ادبی و عکاسی نوشته و ترجمه کرده است. نوشته‌های او درباره‌ی عکاسی عمدتاً در مجله‌ی حرفه: هنرمند چاپ شده‌اند. تهران بی‌گاه ۱۳۹۳، بین و لابین ۱۳۹۵، هوای زمین ۱۳۹۷ کتاب‌های عکس او هستند و کتاب‌های بایگانی و تن ۱۳۸۸، عکاسی ۱۳۹۰، عکاسی: درآمدی انتقادی (۱۳۹۰، همراه با محمد نبوی و دیگران)، مفاهیم بنیادی تاریخ هنر ( ۱۳۹۵، همراه با محمد نبوی) از ترجمه‌های او در زمینه‌ی عکاسی و هنر محسوب می شوند.
این نمایشگاه که از ۱۴ شهریور ماه آغاز شده تا چهارم مهر در فضای هنری هشت‌چشمه کاشان که به همت حسین فرمانی و همراهی حسن روشن بخت و حسین روشن‌بخت خرداد ماه سال گذشته افتتاح شده است به تماشا خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ از این عکس ها دیدن کنند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *