صفحه اصلی / اصناف / ۱۵ هزار مسکن مهر بدون ساکن در پردیس

بنگاه‌های املاک دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن

۱۵ هزار مسکن مهر بدون ساکن در پردیس

کسب و کار نیوز- مدیرعامل عمران پردیس با بیان "یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت مسکن بنگاه های املاک هستند،"گفت: ۱۵ هزار مسکن مهر داریم که کسی در آنها ساکن نشده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی هدایت اظهار کرد: اصلی ترین دلیل افزایش قیمت مسکن در ایران، بنگاه های املاک و خرید و فروش های کاذب است. وی ادامه داد: معتقدم عرضه و تقاضا در کشور خیلی روی قیمت ها تاثیرگذار نیست، بیشترین مشکل ما بحث دلالی است.

وی افزود: در پردیس واحدهایی را داریم که ۱۲ بار به صورت وکالتی معامله شده، اما هنوز کسی در آن ساکن نشده است. مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس با اعلام این که حدود ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در پردیس داریم که کسی در آنها ساکن نشده است، گفت: این واحدها همچنان خرید و فروش می شود. در پردیس بلوکی را داریم که ۲ سال پیش به طور کامل تحویل شده اما از ۵۵ واحد فقط ۳ خانوار آمده و در واحدهای خود ساکن شده اند.

هدایت تصریح کرد: به دنبال کاهش نقل و انتقالات صوری با هدف افزایش قیمت مسکن هستیم. وقتی طرف می بینید باید ۲۰ میلیون تومان یارانه دولت در مسکن مهر را به شرکت عمران پردیس پرداخت کند می گوید برای چه این پول را بدهم. محدود شدن نقل و انتقال به واسطه دریافت ۲۰ میلیون تومان یارانه دولتی، باعث ایجاد ثبات در بازار مسکن پردیس شده است. وی گفت: اگر مالیات بر خانه های خالی به درستی اجرا شود، هزینه نگهداری برای مالک افزایش می یابد و به این ترتیب یا واحد را اجاره می دهد یا برای فروش عرضه خواهد کرد. وی تاکید کرد: هدف ما از دریافت ۲۰ میلیون تومان از خریداران مسکن مهر، اتخاذ سیاست بازدارنده برای نقل و انتقالات کاذب بود.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *