چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / شش برنده مسابقه عکاسی IPA معرفی شدند
شش برنده مسابقه عکاسی IPA معرفی شدند

حسین فرمانی: عکاسان نشان دادند زندگی با شور و هیجان در حرکت است

شش برنده مسابقه عکاسی IPA معرفی شدند

کسب و کار نیوز - مسابقه بین المللی عکاسی IPA که مدیریت آن را حسین فرمانی به عهده دارد عکس های برتر با موضوع حرکت را اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مسابقه IPA با موضوع حرکت فراخوانی در گستره بین المللی منتشر کرده بود و از عکاسان خواست در پنج دسته عکاسی خیابانی ، طبیعت ، هنرهای زیبا ، مردم و فناوری و ماشین، تک تصویری با معنای حرکت از زاویه نگاه لنز یک عکاس در همه ابعاد زندگی را بازتاب دهند؛ در این فراخوان حرکت نشان دهنده تغییر ، پیشرفت ، تکاپو و رشد در روابط انسانی ، سیاسی ، اجتماعی یا هنری تعبیر شده بود.

دبیرخانه این جایزه در لس آنجلس در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است: هزاران عکاس از سراسر جهان ، دیدگاه ها و تفسیرهای منحصر به فرد و بصیرت خود را از این ایده جهانی به اشتراک گذاشتند که به طور موجز توسط فیلسوف فقید هندی ، جیدو کریشنامورتی بیان شده است؛ وقتی جیدو گفت: “زندگی حرکت است ، یک حرکت مداوم در روابط.”
هیئت داوران بعد از بررسی و ارزیابی همه تصاویر رسیده، برندگان را به شرح زیر اعلام کرده است:

برنده جایزه بزرگ: عکس هویج وحشی اثر آن ماسون هوتر

برندگان دسته بندی ها:

هنرهای زیبا: “هویج وحشی” اثر آن ماسون هورتر
عکاسی خیابانی: “اجرای مدرسه ، رواندا” اثر بنیامین باکلند
طبیعت: “قورباغه پرواز والاس” اثر شین لئونگ تئو
مردم: “Rice Growers” ، اثر ژاکوپو ماریا دلا واله
فناوری — دستگاه: “نیمه هادی شهری” ، توسط Youngkeun Sur

حسین فرمانی ، بنیانگذار و رئیس ایرانی IPA درباره این مسابقه اظهار داشت: “این ایده که همه چیز حرکت می کند ، تغییر می کند و تکامل می یابد یک مفهوم عالی و امید بخش است که بشر بیش از همیشه بدان نیازمند است و مدیوم عکس می تواند به بهترین شکل و با زبان جهانی تصویر آن را کشف و انعکاس دهد. به حتم آثار خلاقانه عکاسان مسابقه حرکت می تواند برای همه انسان ها الهام بخش باشد و نشان دهد حتی در سخت ترین شرایط هم زندگی با حرارت و هیجان ادامه دارد و به جلو حرکت می کند. تبریک به همه عکاسان با استعداد که بخشی از این رویداد بزرگ بودند. “

همه برندگان را می توان در گالری برندگان در وب سایت IPA مشاهده کرد. برندگان مقام اول در هر دسته جایزه نقدی دریافت می کنند و به همه برندگان نشان IPA اهدا می شود.

گفتنی ست گروه فرمانی به ریاست حسین فرمانی که سال گذشته دو مرکز هنری با نام های خانه استیو و فضای هنری هشت چشمه را در کاشان تاسیس کرده است در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و از طریق برپایی مسابقات ، جوایز و نمایشگاه ها اقدام به طراحی و تبلیغ عکاسی ، طراحی و معماری در سراسر جهان می کند.
این گروه بین المللی رسالت اصلی خود را کشف و ترویج استعداد برای توسعه جوامع هنرمند و توسعه هنر از طریق آموزش اعلام کرده است. علاوه بر IPA, سازمان‌جوایز بین‌المللی طراحی (IDA)، جایزه بین المللی Architecture MasterPrize ،رقابت خلاق بین المللی لندن، جایزه de de la Photographie در پاریس و بنیاد شناخته شده لوسی از زیر مجموعه های بنیاد فرمانی است.

همچنین مطالعه کنید:

دلایل قانونی اعتراض شدید مشاوران املاک به «سامانه خودنویس»

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهرداد آرمان در گفت و گو با پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.