صفحه اصلی / اصناف / زمینه صادرات طلا مهیا می‌شود
زمینه صادرات طلا مهیا می‌شود

کاهش قیمت طلا در گرو ثبات بازار ارز

زمینه صادرات طلا مهیا می‌شود

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران گفت: در روز‌های آینده زمینه صادرات طلا مهیا خواهد شد و اگر افراد در بخش‌های تولیدی سرمایه‌گذاری کنند به نتیجه مثبتی خواهند رسید.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران در خصوص آخرین قیمت طلا و سکه در بازار، گفت: طلای ۱۸ عیار دوشنبه ۶۴۷ هزار تومان معامله شد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب شده ۲ میلیون و ۸۰۴ هزار تومان، سکه طرح جدید ۶ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۸۰ هزار تومان دادوستد شد.محمدولی تشریح کرد: در ماه رمضان تقاضای خرید طلا کم می‌شود که همین امر موجب کاهش قیمت طلا خواهد شد.وی در خصوص علت کاهش قیمت سکه و طلا، گفت: زمانی که بازار ارز ثابت باشد، بازار طلا و سکه التهابی نخواهد داشت و از این رو قیمت طلا کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران با اشاره به صادرات طلا در روزهای آینده، گفت: در این شرایطی که شاهد کاهش قیمت طلا و سکه هستیم افرادی که نیاز به سرمایه‌گذاری دارند، می‌توانند واحد تولیدی راه بیاندازند چرا که در روزهای آینده زمینه صادرات طلا مهیا خواهد شد و اگر افراد بتوانند در بخش‌های تولیدی سرمایه‌گذاری کنند به نتیجه مثبتی خواهند رسید.

همچنین مطالعه کنید:

با انتقال معاملات به اپراتورهای اجاره، تخلفات مشاوران املاک کاهش می یابد؟/ افزایش قیمت مسکن با رشد معاملات صوری

به گزارش کسب و کار نیوز، اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.