صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / ورود کشور به مرحله صادرات تجهیزات پزشکی بومی مقابله با کرونا
satari

ستاری خبر داد

ورود کشور به مرحله صادرات تجهیزات پزشکی بومی مقابله با کرونا

کسب و کار نیوز - معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از ورود ایران به مرحله صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه مقابله با کرونا خبر داد و گفت: با تولیدات روزافزون شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه کیت‌های تشخیص و تجهیزات پزشکی در زمینه بیماری کرونا، اکنون برای صادرات این محصولات آماده می‌شویم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سورنا ستاری پس از شرکت در چهارمین نشست کارگروه ارزیابی رسانه‌ای مدیریت بیماری کرونا در وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه با تلاش‌های جمعی، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه ساخت تجهیزات جدید در عرصه مبارزه با کرونا در کشور واقع  شده است.

ستاری ادامه داد: ما در حوزه تولید تجهیزات پزشکی معتبر نظیر ونتیلاتور و دستگاه‌های مختلف اتاق عمل شاهد تحولات فوق العاده‌ای در کشور هستیم به طوری که این شرکت ها اکنون تاییدیه‌های لازم را دارند و می‌توانند محصولات خود را حتی به اروپا صادر کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور همچنین بیان کرد: با تولید انبوه شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه ماسک و مواد ضدعفونی نیز در حال حاضر همه بخش‌های تولید را در داخل کشور در اختیار داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

تحقق هزاران تست بالینی در حوزه بیماری کرونا

 ستاری با بیان این که ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان موجب شده است بتوانیم به خوبی در مقابل کرونا مقاومت کنیم، افزود: این دستاورد حاصل کمک و فعالیت صدها مرکز پژوهشی، شرکت دانش‌بنیان و دانشگاهیان بوده و خوشبختانه صدها طرح پژوهشی و هزاران تست بالینی در این زمینه محقق شده است.

ستاری همچنین گفت: نتیجه این طرح‌ها موجب شده است امروز نسبت به بیماری کرونا و راه‌های درمان آن به شناخت خوبی دست یابیم و علاوه بر آن، همه تجهیزات پزشکی لازم را نیز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل تولید کنیم.

ستاری با مقایسه وضعیت مهار ویروس کرونا در ایران و سایر کشورها، ادامه داد: مشارکت مردم و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر دستگاه‌ها در تولید نیازهای پزشکی کشور باعث شده است اکنون کشورمان در شرایط کنترل این بیماری قرار بگیرد؛ اتفاقی که در  برخی کشورها آن را نمی‌بینیم و شاهد تداوم افزایش تعداد مبتلایان آنها هستیم.

پیمودن مسیر تا انتها با قدرت

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: تحقیقات علمی و پژوهشی از سوی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان برای شناخت بیشتر بیماری کووید ۱۹ با قدرت ادامه دارد و امیدواریم با یافته‌های جدید علمی، کنترل دقیق‌تر و موثرتری  روی این بیماری و نحوه مواجهه با آن داشته باشیم.

ستاری در مورد استفاده از کیت‌های سرولوژی نیز گفت: استفاده از این نوع کیت در ایران نیازمند تاییدیه وزارت بهداشت است و با الحاق پروتکل وزارت بهداشت، امکان استفاده از آن در کشور وجود خواهد داشت.

وی درباره مباحث مطرح شده در نشست کارگروه ارزیابی رسانه‌ای مدیریت بیماری کرونا، بیان کرد: در این جلسه، اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها در حوزه‌های بیوتکنولوژی، مواد هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات (ICT) در حوزه بیماری کرونا تشریح شد و راهکارهایی در زمینه بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت این مجموعه‌ها در تولیدات علمی و پزشکی کشور ارائه شد.

بر اساس این گزارش، در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از برخی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در زمینه بیماری کرونا از جمله دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)، کیت‌های تشخیص کرونا، دستگاه پالس اکسیمتر (سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب)‌ و انواع ماسک‌های نانو نظیر ان N96, N99 و N80 در معرض دید شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

سید کمیل طیبی

احتمال بازگشت شوک های ارزی

سرمقاله– ریزش قیمت ارز در هفته گذشته از مسیر فاکتور منابع ارزی شکل گرفت. منابع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *