صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / انصراف اکینور از حفاری در پارک دریایی استرالیا
انصراف اکینور از حفاری در پارک دریایی استرالیا

انصراف اکینور از حفاری در پارک دریایی استرالیا

کسب و کار نیوز:شرکت اکینور نروژ، از اجرای طرح حفاری نفت در پارک دریایی استرالیا انصراف داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, شرکت اکینور نروژ، از اجرای طرح حفاری نفت و گاز در آب‌های عمیق یک پارک دریایی استرالیا به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار استرالیا (۱۳۲ میلیون دلار آمریکا) انصراف داد. دلیل این تصمیم نداشتن صرفه اقتصادی این طرح اعلام شده‌ است.

این شرکت نروژی سومین گروهی است که از اجرای این طرح جنجالی کناره‌گیری می‌کند.

عقب‌نشینی اکینور از اجرای این طرح مانعی برای تلاش‌های دولت استرالیا برای تقویت تولید فراساحلی گاز محسوب می‌شود. این در حالی است که این کشور، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گاز طبیعی مایع در جهان، در سال‌های آینده با کمبود احتمالی  گاز لازم برای مصرف داخلی ایالت‌های ساحلی شرقی‌اش روبه‌رو می‌شود.

به اعتقاد تحلیلگران، این تصمیم نشانگر حرکت شرکت‌های اروپای شرقی به سمت اجرای طرح‌هایی در زمینه کاهش بیشتر سوخت‌های کربنی است.‌

جون استنگلند، مدیر منطقه استرالیای اکینور در این باره گفت: این شرکت به این نتیجه رسیده است که این پروژه در مقایسه با دیگر فرصت‌های اکتشافی این کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

در سال‌های اخیر، صنعت جهانی نفت و گاز، به دلیل کاهش قیمت نفت و چالش‌های ایجادشده در سوددهی پروژه‌های ریسک‌پذیر و پیچیده‌تر، سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها را کاهش داده است.

همچنین مطالعه کنید:

تاثیر افزایش نرخ ارز بر صادرات فرش دستباف

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالله بهرامی با بیان اینکه بیش از ۹۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.