هواوی از اپل پیشی گرفت

سهم شرکتهای موبایل از بازار جهانی

هواوی از اپل پیشی گرفت

کسب و کار نیوز- گزارش های ۳ شرکت مختلف از وضعیت بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۹ آمار مشابهی در بردارد و نشان می دهد در سال گذشته میلادی تعداد محموله های بارگیری شده موبایل هواوی از اپل بیشتر بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، ۳ شرکت تحقیقات در بازار شامل «کانتر پوینت»، «کانالیس» و «استراتژی آنالایتیکز» گزارش های خود را درباره محموله های بارگیری شده موبایل منتشر کرده اند. به نظر می رسد اطلاعات هر سه شرکت تقریبا مشابه است و براساس آنها سامسونگ در کل ۲۰۱۹ میلادی بیشترین محموله های موبایل را برای فروش بارگیری کرده است. در سال ۲۰۱۹ میلادی سهم سامسونگ از بازار موبایل جهان ۲۰ درصد بوده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۹ درصد از بازار موبایل جهان در اختیار این شرکت بوده است.

شرکت هواوی با کنار زدن اپل در رده دوم این فهرست قرار دارد و ۱۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اپل نیز که در رده سوم قرار دارد، ۱۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.با توجه به تحریم های دولت آمریکا علیه هواوی، پیشی گرفتن این شرکت از اپل جالب توجه است. هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۲۴۰ میلیون دستگاه موبایل بارگیری کرد. این در حالی است که اپل در سال گذشته میلادی حدود ۱۹۷میلیون دستگاه بارگیری کرده که نشان دهنده اندکی کاهش نسبت به سال ۲۰۱۸ است.در رده های چهارم و پنجم نیز به ترتیب دو شرکت چینی شیائومی و اوپو قرار دارند.  سهم هر یک از این شرکت ها از  بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی  ۸ درصد بوده است.

شیائومی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۲۵ میلیون دستگاه موبایل بارگیری کرده است. این رقم اندکی بالاتر از میزان موبایل های بارگیری شده این شرکت در سال ۲۰۱۸ است.

در گزارش های هر ۳ شرکت در کل تعداد موبایل های فروخته شده در ۲۰۱۹ کمتر از ۲۰۱۸ میلادی بوده است.تحقیق موسسه کانترپوینت اشاره می کند این نخستین بار در بازار موبایل است که دو سال متوالی میزان بارگیری محموله ها کاهش یافته است.این درحالی است که جنگ تجاری چین و آمریکا همچنان ادامه دارد و انتشار ویروس کرونا در جهان روی چرخه تقاضا برای موبایل نیز تاثیر می گذارد، بنابراین  ۲۰۲۰ میلادی نیز  چالش برانگیز خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

تأکید ایرانسل بر به‌کارگیری فناوری موج میلیمتری در توسعه شبکه نسل پنج تلفن‌همراه

به گزارش کسب و کار نیوز، ششمین کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های امواج میلی‌متری و تراهرتز (MMWaTT) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.