صفحه اصلی / استان ها / تشدید کنترل ویروس کرونا در پایگاه مرزی آستارا

تشدید کنترل ویروس کرونا در پایگاه مرزی آستارا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, فردین مهرابیان با اشاره به شیوع بیماری خطرناک ویروس کرونا در برخی کشورها، گفت: با استقرار شبانه روزی تیم بهداشتی، مرزها در حال کنترل هستند و جای نگرانی نیست.

وی در خصوص نحوه کنترل این بیماری گفت: کنترل تب، اولین و موثرترین راه سنجش ناقلین این ویروس، طبق استانداردهای جهانی بهداشت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: افرادی که در پایگاه‌های کنترل ویروس مستقر هستند، تب افراد را کنترل می‌کنند. این دستگاه‌های سنجش حرارت، میزان تب افراد را می‌سنجد.

مهرابیان خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ گزارشی از ورود ویروس کرونا در کشور و استان نداشته ایم. دلیل اینکه افراد با علامت تب یا سرفه تحت معاینه قرار می گیرند، فقط به خاطر رعایت احتیاط است، وگرنه وجود این علایم در فرد، لزوما نشان دهنده آلودگی به ویروس کرونا نیست.

وی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: هماهنگی با فرمانداری و نیروی انتظامی آستارا، برگزاری کلاس های آموزشی و تعیین دو مسیر برای عبور و مرور اتباع خارجی جهت ورود و خروج و …از دیگر اقدامات پیشگیرانه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

همچنین مطالعه کنید:

آیت الله رئیسی: تولید شرط داشتن اقتصادی مقاوم در برابر تکانه‌ها است

به گزارش کسب و کار نیوز ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.