صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / دریافت مالیات از سود سپرده بانکی و سهام منتفی شد

معاون وزیر اقتصاد

دریافت مالیات از سود سپرده بانکی و سهام منتفی شد

کسب و کار نیوز - معاون وزیر اقتصاد منتفی شدن مالیات از سود سپرده بانکی و سهام را تایید کرد و گفت: قرار نیست از این دو محل مالیاتی دریافت شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، محمدعلی دهقان دهنوی در مصاحبه با رادیو درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اعلام قبلی دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی و سهام گفت: اخیرا” پیش‌نویس لایحه‌‌ای تهیه شده که نیاز طی مراحل طولانی و بررسی در دولت و مجلس دارد و قطعاً با تغییراتی همراه خواهد بود.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: در این میان پیش بینی شده تا بعد از تصویب مجلس ، فرصتی هم برای اجرا باشد تا نگرانی فعالان اقتصادی برطرف شود . بنابراین ممکن است بین اجرا و دریافت مالیات دو تا سه سال فاصله باشد. برهمین اساس و با هدف جلوگیری از تبعات منفی اثر مفاد لایحه بر بخش های مختلف ، تصمیم گرفته شده پیش‌نویس لایحه با حضور صاحب نظران و کارشناسان، نمایندگان  مجلس و … چکش‌کاری شود .

این مقام مسئول افزود: مالیات بر سود سپرده بانکی و سهام در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم لحاظ نشده و قرار نیست از این دو محل مالیاتی دریافت شود. اطلاعات مربوط به سود سپرده‌های بانکی و سهام در اختیار بانک ها و سازمان بورس بوده و طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم دقیقاً سازمان امور رمالیاتی می تواند هر اطلاعات لازمی را را دریافت کند.

دهقان با اشاره به اینکه در پیش نویس لایحه مواردی چون مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر عایدی املاک مطرح شده، توضیح داد : نکته مهم مالیات بر مجموع درآمد، ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه بوده و افرادی که دارای درآمد بیشتر هستند باید مالیات بیشتری بدهند.

همچنین مطالعه کنید:

از درگاه‌ کدام بانک‌ها با کارمزد کمتر پول جابجا کنیم؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اوایل ماه گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.