صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهم «تماوند» به روز دوم نرسید

با وجود مهلت یک ماهه

پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهم «تماوند» به روز دوم نرسید

کسب و کار نیوز - روز جاری در فرایند پذیره‌نویسی سهام شرکت تامین سرمایه دماوند در نماد «تماوند»، به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۶ هزار و ۹۵۹ سهم تخصیص پیدا کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران با اعلام اینکه پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهم تامین سرمایه دماوند در فرابورس ایران در نخستین روز از مهلت ۳۰ روزه به پایان رسید، گفت: در این پذیره‌نویسی تقاضای ثبت‌شده در سیستم معاملات بیش از ۷۶۳ میلیون سهم بود که استقبال بالای خریداران از پذیره‌‌نویسی سهام این شرکت را نشان می‌داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، بهنام محسنی با یادآوری اینکه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این پذیره‌نویسی ۵۰ هزار سهم و قیمت هر سهم ۱۰۰۰ ریال بود، عنوان کرد: روز جاری در فرایند پذیره‌نویسی سهام شرکت تامین سرمایه دماوند در نماد «تماوند»، به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۶ هزار و ۹۵۹ سهم تخصیص پیدا کرد.

او با بیان اینکه در این پذیره‌نویسی در مجموع ۲۷ هزار و ۳۱۴ کد معاملاتی، امکان دریافت اوراق را پیدا کردند، افزود: از این تعداد ۱۶۸ کد مربوط به حقوقی‌ها و ۲۷ هزار و ۱۴۶ کد مربوط به معامله‌گران حقیقی بود که مشارکت ۹۹ درصدی حقیقی‌ها را در این پذیره‌نویسی نشان می‌داد.

لازم به ذکر است که تامین سرمایه دماوند، اولین تامین سرمایه‌ای است که پذیره‌نویسی‌ آن به صورت سهامی عام و با حضور و مشارکت سهامداران بازار از طریق ثبت سفارش انجام شد. همچنین سرمایه این شرکت ۲ هزار میلیارد ریال بوده و این پذیره‌نویسی در بازار سوم فرابورس صورت گرفت.

در این میان با اتمام پذیره‌نویسی سهام تامین سرمایه دماوند، نماد این شرکت در بازار سوم بسته شده و باید مراحل مربوط به ثبت شرکت دنبال شود و پس از این فرایند نماد این شرکت در بازار پایه باز خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

۲ شرکت در انتظار ورود به بورس/ فروش سهم دولت در هلدینگ خلیج‌فارس تا پایان سال

«حسین قربانزاده» به میزان واگذاری‌های دولتی اشاره کرد و افزود: بر اساس تکلیف قانون بودجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *