صفحه اصلی / استان ها / ۲۷ تن انواع ماهی تاکنون در فریدونکنار صید شده است
ماهی

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار:

۲۷ تن انواع ماهی تاکنون در فریدونکنار صید شده است

کسب وکار نیوز:مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار گفت: ۲۷ تن ماهی از گونه‌های مختلف تاکنون در این شهرستان صید شده است.

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا, جعفر احسانی با بیان اینکه از ابتدای فصل صید امسال که در تاریخ ۲۰ مهر آغاز شد تاکنون در فریدونکنار به میزان ۲۷ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید شده است، اظهار کرد: میزان صید ماهی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در فریدونکنار با یک درصد افزایش رو به رو شده است.

وی با اشاره به اینکه عمده افزایش صید در بین ماهیان، مربوط به ماهی کپور بوده است، تصریح کرد: بنابر بررسی صورت گرفته صید ماهی کپور امسال افزایش چشمگیری داشته که در مجموع در مازندران به ۳۰ هزار درصد افزایش رسید.

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار با بیان اینکه ماهیان استخوانی ازجمله ماهیان صید شده در فریدونکنار است، خاطرنشان کرد: ماهی سفید، کفال، کپور از جمله مهمترین گونه‌های موجود در دریای فریدونکنار هستند که در این بین ۸۰ درصد از ماهی سفید، ۱۰ درصد کفال و مابقی را سایر ماهیان تشکیل می‌دهند.

احسانی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال هم مانند سال گذشته حدود ۲۹۰ تن صید در فریدونکنار انجام شود، گفت: دو شرکت تعاونی پره ماهی در فریدونکنار فعالیت دارند که بیشتر صید آن‌ها ماهی سفید است که در بهمن ماه شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه هفته ای دو بار بازدید از بازار ماهی فروشان صورت گرفته و قیمت‌های سازمان شیلات به ماهی‌فروشان برای فروش اعلام می‌شود، افزود: فریدونکنار دارای دو شرکت تعاونی پره ماهی و ۱۵۰ صیاد است که هر ساله از ۲۰ مهر تا ۲۰ فروردین اقدام به صید ماهی از دریای خزر می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

بیمه ایران

بیمه ایران بزرگترین طرح بیمه‌ای ضد کرونا با عنوان سپاس از حافظان سلامت را آغاز کرد 

به گزارش کسب و کار نیوز،  شرکت سهامی بیمه ایران در طرح #سپاس_از_حافظان_سلامت پوشش بیمه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *