صفحه اصلی / استان ها / احیای ۴۲۷ هکتار از آب بندان های رشت
احیای ۴۲۷ هکتار از آب بندان های رشت

احیای ۴۲۷ هکتار از آب بندان های رشت

کسب و کار نیوز:فرماندار رشت با تاکید بر لزوم اقدام به موقع در جهت تامین منابع آبی مطمئن در فصل کشاورزی پیش رو، گفت: در راستای مدیریت منابع آب کشاورزی ۴۲۷ هکتار از آب بندان های رشت احیا شده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, میرشمس مومنی زاده امروز در جلسه شورای آب کشاورزی این شهرستان با اشاره به تاثیر کشاورزی در رونق اشتغال و درآمد سرانه در سطح استان، اظهار کرد: معیشت و زندگی بخش زیادی از مردم استان گیلان از طریق کشاورزی تامین می شود که نشان از اهمیت این موضوع برای گیلانی ها است.

وی با بیان اینکه توجه جدی به مباحث کشاورزی و حمایت از رشته های مختلف آن باید در اولویت کاری همه مسئولین استان قرار گیرد، افزود: در همین راستا نقش آب و توزیع آن در زراعت برنج که عمده کشاورزی شهرستان رشت را به خود اختصاص داده است می تواند بسیار محوری و تعیین کننده باشد.

رئیس شورای آب کشاورزی شهرستان رشت با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق متولیان آب کشاورزی برای فصل کشاورزی پیش رو، گفت: مسئولان مربوطه از قبیل جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، آبیاری با مدیریت و نظارت بخشداران و مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی از هم اکنون باید زمینه لازم در راستای تامین منابع آبی مطمئن را فراهم کنند.

فرماندار رشت با تقدیر از اقدامات خوب جهاد کشاورزی شهرستان در این راستا، گفت: خوشبختانه در فصل کشاورزی گذشته سال آبی خوبی را پشت سرگذاشتیم و امیدوارم با اقدامات و برنامه ریزی به موقع، در فصل کشاورزی پیش رو نیز با مشکلی مواجه نشویم.

مومنی زاده، شخم زمستانه را از برنامه ها و اقدامات خوب جهاد کشاورزی در راستای مدیریت منابع آب کشاورزی برشمرد و از جهادکشاورزی خواست تا با اطلاع رسانی مناسب، کشاورزان را به انجام شخم زمستانه تشویق کنند.

وی احیای آب بندان ها را از دیگر اقدامات مناسب جهت مدیریت منابع آب کشاورزی دانست و گفت: در همین راستا جهاد کشاورزی و آب منطقه ای نسبت به ساماندهی و احیای ۴۲۷ هکتار از آب بندان های شهرستان اقدام کرده است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر لزوم تجهیز و نوسازی زیرساخت های کشاورزی، افزود: باید اقدامات در حوزه بهبود زیرساخت ها همچنان به عنوان یک اولویت در راستای تامین منابع آبی مطمئن دنبال شود.

مومنی زاده، مدیریت و نظارت بخشداران بر حوزه مدیریت منابع آبی در بخش ها را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و از بخشداران تابعه شهرستان رشت خواست که با تشکیل جلسات متناظر در سطح بخش ها از هم اکنون نسبت به تصمیم گیری و اقدام به جا در حوزه مدیریت آب کشاورزی اقدام کنند.

وی ادامه داد: بخشداران همچنین نظارت بر روند توزیع کود کشاورزی را نیز در دستور کاری خود قرار دهند تا با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستا، در زمان مقرر توزیع کودهای کشاورزی صورت پذیرد.

همچنین مطالعه کنید:

آیت الله رئیسی: تولید شرط داشتن اقتصادی مقاوم در برابر تکانه‌ها است

به گزارش کسب و کار نیوز ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.