صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / هلال احمر به ۴ هزار نفر در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی خدمات‌رسانی کرد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت

هلال احمر به ۴ هزار نفر در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی خدمات‌رسانی کرد

کسب و کار نیوز - بیش از یکهزار و ۹۰۰ نیروی عملیاتی هلال احمر استان تهران در پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر سردار صلح و امنیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش به حدود چهار هزار نفر خدمت‌ رسانی کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از جمعیت هلال احمر استان تهران، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: بیش از یکهزار و ۹۰۰ نیروهای عملیاتی از جمله کارکنان، پزشکان، پرستاران، امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان تهران، وظیفه پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش را بر عهده داشتند.

وی گفت: نیروهای عملیاتی در ۶۱ پست امدادی، سه پایگاه درمانی و در هفت مسیر مشخص، در قالب ۶۸ تیم امدادی وظیفه پوشش امدادی این مراسم بزرگ را برعهده داشتند. ۴۸ خودروی عملیاتی از جمله آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتور سیکلت نیز در این مراسم فعال بودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: در این مراسم ۳ هزار و ۹۹۸ نفر دچار مصدومیت شدند که ۱۸۳ نفر جهت تکمیل فرآیند درمان خود، با مشارکت اورژانس به مراکز درمانی اعزام و ۲ هزار و ۷۴۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند. همچنین برای یکهزار و ۶۶ نفر نیز تست اندازه گیری فشار خون و قند خون گرفته شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: اعضای جوان این جمعیت در قالب تیم های مختلف و به ویژه دوچرخه سواران تیم سحاب، به هم وطنان ارائه خدمت کردند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

پیکر سپهبد سلیمانی و همرزمانش، روز گذشته (دوشنبه) در تهران تشییع شد و مردم پایتخت با حضور چند میلیونی و بی نظیر خود در این مراسم، به نحوی شایسته از خدمات و فداکاری ها سردار دلها تجلیل کردند.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *