صفحه اصلی / استان ها / بررسی موضوع مطالعات پلنگ ایرانی در لرستان
پلنگ ایرانی

بررسی موضوع مطالعات پلنگ ایرانی در لرستان

کسب و کار نیوز:مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: موضوع مطالعات پلنگ ایرانی را در این استان بررسی کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهرداد فتحی‌بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پلنگ جز گونه‌های شاخص در حیات وحش و گونه‌ای مهم در زنجیره غذایی و اکوسیستم بوده و همواره مورد توجه ویژه سازمان محیط زیست است.

وی در خصوص پلنگ ایرانی مشاهده‌شده در منطقه سفیدکوه خرم‌آباد گفت: خوشبختانه با اقداماتی که در گذشته انجام گرفته و بر اساس مشاهدات، پلنگ در مناطق مختلف استان مشاهده شده که در این رابطه اخیراً یک گونه پلنگ را در منطقه سفید کوه خرم‌آباد تصویربرداری کرده‌ایم.

فتحی بیرانوند افزود: در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت خود با همکاری یکی از کسانی که در سطح بین‌الملل در حوزه پلنگ مطالعاتی دارد صحبت‌هایی صورت گرفته و برنامه ما این است که موضوع مطالعات پلنگ ایرانی را در لرستان بررسی کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اضافه کرد: این کار یک برنامه ملی است و پس از جمع‌بندی نهایی به‌صورت رسانه‌ای این موضوع را اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص پروانه شکار گفت: فقط در محدوده‌ای از سال به صورت خیلی کوتاه مجوز شکار پرندگانی را می‌دهیم که شرایط خاصی دارد.

مهرداد فتحی بیرانوند بیان کرد: امید می‌رود با کمک همه مردم بتوانیم بحث اهمیت محیط زیست را به جامعه اطلاع دهیم، چون بحث محیط زیست یک موضوع ملی و همگانی است.

همچنین مطالعه کنید:

بیکاران کرونا در انتظار مقرری ۸۲۵ هزار تومانی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در چهار ماهی که از بحران کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *