صفحه اصلی / اسلایدر / پیش بینی قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰

پیش بینی قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰

کسب و کار نیوز - پیش بینی می شود قیمت طلا در پایان ۲۰۲۰ برابر با ۱۶۰۰ دلار باشد که ۱۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی است.بانک های مرکزی سراسر جهان در ورود به سال ۲۰۲۰ تورم بالایی را پیش بینی می کنند بنابراین شرایط مساعدی برای طلا ایجاد خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم،  کریستینا هوپر، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه اینوسکو انتظار دارد اقتصاد آمریکا تنها دو درصد در ۲۰۲۰ رشد داشته باشد ولی این مقدار رشد برای افزایش فشار تورم و تقویت قیمت‌طلا کافی است.

هوپر رکود را برای سال آینده پیش‌بینی نمی‌کند ولی به عقیده او فعالیت های اقتصادی در نیمه اول سال آینده میلادی کند تر خواهد بود و در نیمه دوم شتاب می گیرد. سرمایه گذاران باید حواسشان به فشار قیمت مصرف کننده در سال آینده باشد.

وی گفت:«  ما شاهد نگرانی‌هایی در مورد قیمت کالاها هستیم. بانک‌های مرکزی تورم بالایی را پیش‌بینی کرده اند و این به نفع طلاست».

هوپر گفت در شرایط فعلی پیش بینی می کند قیمت طلا در پایان ۲۰۲۰ برابر با ۱۶۰۰ دلار باشد که ۱۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی است.

فشار تورم بالا به نفع طلاست چون سود اوراق قرضه را کاهش می دهد. هوپر اضافه کرد به خاطر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ۲۰۱۹، لازم نیست تورم زیاد بالا برود تا سود واقعی اوراق بهره منفی شود و منفی شدن سود فرصت خوبی برای طلا است.

در حالی که انتظار می‌رود تورم بالا از قیمت طلا در سال آینده حمایت کند، هوپر هشدار داد  بی ثباتی های بسیاری وجود خواهد داشت که سرمایه‌گذاران باید مراقب آن باشند. وی توضیح داد بی‌ثباتی های ژئوپلیتیکی در سال آینده هم بر بازارهای مالی سلطه خواهند داشت و عامل دیگری برای افزایش قیمت طلا خواهند بود.

وی گفت:« هیچ چیز حل نشده است. ما بی ثباتی های ژئوپلیتیکی فراوانی در سراسر جهان داریم که رو به افزایش است».

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *