صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / لوله‌گذاری دریایی طرح‌های گازی پارس جنوبی تکمیل شد
لوله‌گذاری دریایی

لوله‌گذاری دریایی طرح‌های گازی پارس جنوبی تکمیل شد

کسب و کار نیوز:مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل پروژه‌های لوله‌گذاری دریایی طرح‌های گازی پارس جنوبی خبر داد و گفت: کل خطوط لوله و اتصالات فازهای باقیمانده پارس جنوبی نصب شده و امسال به‌طور کامل به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, محمد مشکین‌فام با بیان اینکه بخش خطوط لوله دریایی پارس جنوبی شامل خطوط اصلی و میانی سکوها، تکمیل‌کننده زنجیره تولید تا فرآوری‌ گاز ترش می‌شود، تصریح کرد: خطوط لوله‌گذاری‌شده دریایی زنجیره دوم فازهای ١٣، ١۴ و ٢٢ تا ٢۴ پارس جنوبی امسال با ارسال گاز به پالایشگاه‌های خشکی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با یادآوری اینکه عملیات راه‌اندازی خط لوله ۳۲ اینچ سکوی ۱۴B به پایان رسیده است و این خط لوله چهارشنبه هفته گذشته با تولیدی شدن سکوی یادشده به بهره‌برداری رسید، افزود: آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی که نخستین روز این هفته بارگیری شد، به‌زودی به موقعیت بلوک مخزنی این طرح منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: دو سکوی باقیمانده فاز ۱۳ پارس جنوبی نیز تا پایان امسال از یارد صدرا بارگیری می‌شود و سپس در موقعیت خود در خلیج فارس قرار می گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

بررسی تلویزیون LG OLED C1

به گزارش کسب و کار نیوز ، همان‌طور که در تلویزیون‌های OLED مرسوم است، C1 …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *