صفحه اصلی / استان ها / تولید بیش از یک کیلوگرم زهر شیرین در خراسان شمالی
زنیور

تولید بیش از یک کیلوگرم زهر شیرین در خراسان شمالی

کسب و کار نیوز :مدیر امور طیور، زنیور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تولید یک کیلو و 132 گرم زهر زنبور عسل در این استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شکاری با اشاره به اینکه زنبورداران خراسان شمالی از دو سه سال گذشته علاوه بر تولید عسل به سوی تولید محصولات جانبی زنبور عسل همچون ژل رویال، گرده گل و … گام برداشته‌اند، گفت: تولید زهر زنبور عسل یکی از محصولات باارزش صنعت زنبورداری است که ارزش اقتصادی و درآمد بالایی را برای زنبوردار به همراه خواهد داشت.

وی افزود: البته سال گذشته نیز زنبورداران استان زهر زنبور عسل تولید کردند اما میزان ماده تولیدی اندک بود.

شکاری ادامه داد: زهر عسل تولیدی یا به کشور گرجستان صادر می شود و یا اینکه به موسسه سرم سازی رازی برای تولید دارو فروخته می شود.

وی اظهارکرد: هر زنبوردار می تواند به ازای هر هفت کلونی زنبورعسل در یک دوره زنبورداری، حداکثر یک گرم زهر زنبورعسل تولید کند، این در حالی است که در شرایط پرورشی این میزان از تولید بسیار کمتر از رقم مذکور است.

این مقام مسئول تصریح کرد: البته این میزان از تولید به شرایط خوب مرتع، آب و هوایی، جمعیت کلونی نیز بازمی گردد.

وی توضیح داد: میزان زهر عسل تولیدی در این استان طی امسال در شهرستان های شیروان و بجنورد بوده است.

مدیر امور طیور، زنیور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی دارای ۲۹۷ هزار کلونی زنبور عسل است که طی امسال دو هزار و ۸۷۵ تن عسل در استان تولید شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بازار ارز گوش به زنگ مذاکرات وین

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، ک اقتصاددان در رابطه با روند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *