صفحه اصلی / استان ها / محصولی با نیازآبی کم و درآمد بالا برای آرادانی‌ها
زعفران اصفهان۱

محصولی با نیازآبی کم و درآمد بالا برای آرادانی‌ها

کسب و کار نیوز:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از پایان برداشت طلای سرخ در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۱ کیلوگرم زعفران از مزارع آرادان برداشت شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, امیرحسین شاه‌حسینی در جمع خبرنگاران از زعفران به عنوان محصولی با نیازآبی کم و درآمد بالا برای آرادانی‌ها نامبر و اظهار کرد: سطح زیر کشت زعفران در شهرستان آرادان ۱۲ هکتار است که ۶ هکتار آن بارور است.

وی با اشاره به پایان برداشت این محصول در آرادان گفت: با اتمام فصل برداشت بیش از ۲۱ کیلوگرم زعفران از مزارع برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان تصریح کرد: این شهرستان ازنظر آب و هوایی برای کشت محصول ارزشمند و استراتژیک زعفران مناسب است.

شاه‌حسینی سودآوری، مقاوم به خشکی و نیاز آبی کم را برخی از مزایای کشت محصول زعفران عنوان کرد و افزود: نیاز آبی کم، اشتغال‌زایی مناسب و درآمدزایی بالا محصول زعفران سبب شده تا در سال‌های اخیر کشت این محصول افزایش یابد.

وی با اشاره به کمبود منابع آبی تصریح کرد: توصیه می‌شود که کشاورزان به سمت کشت محصولات با نیاز آبی کم و با بهره اقتصادی بالاتر بروند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان با بیان اینکه کشت زعفران و گسترش این محصول یکی از ظرفیت‌هایی و پتانسیل‌های بخش کشاورزی در این شهرستان است گفت: کشاورزان با توسعه کشت زعفران می‌توانند به سود بیشتری دست پیدا کنند.

شاه‌حسینی با اشاره به اولویت‌های جهاد کشاورزی شهرستان آرادان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: توجه به بخش‌های مختلف کشاورزی و استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در این حوزه، از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی است.

همچنین مطالعه کنید:

خرید مسکن از انبوه‌سازان زیر قیمت تمام‌شده

به گزارش کسب و کار نیوز،وی افزود: مسئولان برای خانه‌دار کردن دهک‌های پایین جامعه، قانون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *