صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / راه‌اندازی ۳۷ صندوق قرض الحسنه با مجوز بانک مرکزی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد

راه‌اندازی ۳۷ صندوق قرض الحسنه با مجوز بانک مرکزی

کسب و کار نیوز - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره مجوز صندوق از جانب بانک مرکزی گفت: اصلاح اساسنامه صندوق در دستور کار دولت است و قرار است ۳۷ شعبه قرض الحسنه زیرمجموعه صندوق کارآفرینی امید ایجاد شود تا مسئولیت پرداخت تسهیلات با این صندوق ها باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، علی اصغرنورالله زاده،مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره اینکه مجوز صندوق از جانب بانک مرکزی در خرداد ماه امسال پایان یافته بود و ۶ ماه تمدید شده بود یعنی تا ۲۸ آذر ماه، در حال حاضر وضعیت به چه صورت است گفت: بانک مرکزی مجدداً این مجوز را تا ۶ ماه دیگر تمدید کرده است.

وی با اشاره به تغییر ساختار در صندوق کارآفرینی امید گفت: بانک مرکزی مجوز تشکیل یک صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای را صادر کرده است، صورت جلسات آن آماده شده و به دولت ارسال شده است. هئیت وزیران باید اصلاح اساسنامه صندوق را انجام دهد که در حال حاضر در دستور کار دولت است.  یعنی صندوق کارآفرینی امید تبدیل به یک صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای با ۳۷ شعبه می شود که رسماً بانک مرکزی برای آنها مجوز صادر می کند و زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید هستند. تمامی تسهیلات پرداختی از سوی آن شعبه ها انجام می شود  و صندوق کارآفرینی امید صرفاً مسئولیت توسعه کسب و کار را بر عهده دارد.

 سهم ۳ هزار میلیاردتومانی صندوق کارآفرینی در اشتغال روستایی برای سال ۹۹

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  ادامه داد: بحث بانک مرکزی این است که پرداخت تسهیلات و امور توسعه ای با یکدیگر تلفیق شده است و نمی تواند تمایز ایجاد کند. امورات مشاغل خانگی و توسعه ای کار بانکداری نیست. استانداردهای بانکی با این امور تطبیق ندارد. این صندوق ها قرار است صرفاً امور پرداخت تسهیلات و دریافت اقساط را بر عهده داشته باشند.

نورالله زاده بیان کرد: اموراتی مانند آموزش فنی و حرفه ای، بازاریابی و تبلیغات و آشنایی با رسانه،توسعه کسب و کار و … بر عهده صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

بررسی تلویزیون LG OLED C1

به گزارش کسب و کار نیوز ، همان‌طور که در تلویزیون‌های OLED مرسوم است، C1 …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *