صفحه اصلی / سرخط خبرها / گزارش بودجه شرکت‌های دولتی فردا در جلسه علنی ارائه می‌شود

گزارش بودجه شرکت‌های دولتی فردا در جلسه علنی ارائه می‌شود

کسب و کار نیوز - رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد گزارش بودجه شرکت های دولتی به کمیسیون برنامه و بودجه فرستاده شده است و گزارش آن پس از بررسی در این کمیسیون و دیوان محاسبات فردا در صحن علنی ارائه می‌شود.

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در پاسخ به تذکر نماینده محلات در خصوص بررسی جداگانه بودجه شرکت‌های دولتی از لایحه بودجه سالانه کل کشور گفت: گزارش بودجه شرکت‌های دولتی توسط دیوان محاسبات فردا در صحن ارائه می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا سلیمی در تذکر شفاهی خود گفت: بودجه شرکت‌های دولتی قرار بود به صورت جداگانه از لایحه بودجه سالانه کل کشور به مجلس ارائه شود، اما متأسفانه همانند سنوات گذشته یکپارچه است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بودجه شرکت‌های دولتی ۴ برابر بودجه عمومی کل کشور است و هیچ سالی اجازه بررسی آن به نمایندگان داده نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده اظهارداشت: امسال مطابق آیین‌نامه، دولت بودجه این شرکت‌ها را یک ماه زودتر به مجلس ارائه کرده و در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس به دیوان محاسبات رفته است.
لاریجانی گفت: در این زمینه بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس عمل شده و فردا نیز دیوان محاسبات گزارشی در این زمینه ارائه خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

عباس علوی راد

اولویت‌های اقتصادی دولت سیزدهم

عباس علوی‌راد، اقتصاددان اولویت اول اقتصاد ایران در دولت جدید در کوتاه مدت، افزایش رشد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *