صفحه اصلی / اسلایدر / اعداد و ارقام اقتصادی در هفته سوم آذرماه ۱۳۹۸

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته سوم آذرماه ۱۳۹۸

کسب و کار نیوز - نرخ بیکاری کشورهای عضو OECD، پیش‌بینی آنکتاد از نرخ رشد اقتصادی جهان، نرخ تورم آمریکا و شاخص تولید صنعتی منطقه یورو جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۵۴۱ میلیون نفر

سازمان بین‌المللی کار: در حال حاضر تعداد کارگران جوان (گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال بر اساس تعاریف سازمان ملل متحد) در جهان حدود ۵۴۱ میلیون نفر برآورد می‌شود. به عبارت دیگر بالغ بر ۱۵ درصد نیروی کار جهان، از این گروه سنی هستند.

۴۴ درصد

سازمان بین‌المللی کار: حدود ۴۴ درصد از کودکان کار را کودکان ۵ الی ۱۱ ساله تشکیل می‌دهند.

۵٫۸ و ۱۹٫۵ تریلیون دلار

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): ارزش تجارت خدمات و کالا در جهان طی سال ۲۰۱۸ به ترتیب ۵٫۸ و ۱۹٫۵ تریلیون دلار بوده است.

۲٫۳ درصد

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): انتظار می‌رود تولید ناخالص جهان در سال جاری میلادی ۲٫۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد کند. تحقق این پیش‌بینی به معنای کاهش ۰٫۷ درصدی نرخ رشد اقتصادی جهان در مقایسه با رقم سال گذشته خواهد بود.

۱ تریلیون دلار

صندوق بین‌المللی پول: مبارزه با فساد می‌تواند درآمدهای مالیاتی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان را به میزان یک تریلیون دلار در سال افزایش دهد.

۱٫۳۵۱ دلار

فایننشال تایمز: به دنبال پیروزی قاطعانه حزب محافظه‌کار به رهبری نخست‌وزیر بوریس جانسون در انتخابات سراسری انگلیس، روز جمعه ارزش هر پوند انگلیس در بازار جهانی فارکس با ۲٫۷ درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل به ۱٫۳۵۱ دلار رسید که بالاترین میزان آن در ۱۸ ماه اخیر محسوب می‌شود.

۱۵۰۰ نفر

سی‌ان‌ان: منابع آگاه در شرکت خدمات مالی و بانکداری مورگان استنلی –که ششمین بانک بزرگ آمریکا از لحاظ ارزش دارایی‌ها به شمار می‌رود- به خبرنگار سی‌ان‌ان گفته‌اند که این بانک قصد دارد به دلیل تشدید نااطمینانی درباره چشم‌انداز اقتصاد جهانی، ۱۵۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کند.

۲ تریلیون دلار

سی‌ان‌بی‌سی: ارزش بازار شرکت سعودی آرامکو در معاملات روز پنج‌شنبه بورس اوراق بهادار عربستان (تداول) برای ساعاتی از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرد. این رکوردشکنی تنها یک روز پس از عرضه اولیه سهام شرکت سعودی آرامکو در بورس اوراق بهادار عربستان رخ داد.

۱۹ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی: میزان فروش ربات‌های خانگی در افق ۲۰۲۵ به ۱۹ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

۲۳ درصد

سی‌ان‌بی‌سی: ارزش صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر) نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود ۲۳ درصد کاهش یافته است.

۳۹۱ میلیارد دلار

بانک جهانی: انجمن بین‌المللی توسعه از سال ۱۹۶۰ تا پایان سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۹۱ میلیارد دلار به پروژه‌های زیرساختی در ۱۱۳ کشور جهان کمک کرده است. انجمن بین‌المللی توسعه یکی از نهادهای زیرمجموعه بانک جهانی است که به توسعه کشورهای فقیر جهان کمک می‌کند.

۲٫۲ درصد

یورو استات: شاخص تولید صنعتی منطقه یورو در ماه اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۲٫۲ درصد کاهش یافته است.

۵٫۲ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): نرخ بیکاری کشورهای عضو OECD در ماه اکتبر به طور متوسط ۵٫۲ درصد بوده است که تغییری نسبت به ماه قبل نشان نمی‌دهد.

۷٫۲ میلیارد پوند

دفتر ملی آمار انگلیس: کسری تراز تجاری انگلیس (مجموع خدمات و کالا) در دوره سه‌ماهه منتهی به پایان اکتبر ۷٫۲ میلیارد پوند بوده است.

۲٫۱ درصد

اداره آماره وزارت کار آمریکا: شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا طی دوره دوازده‌ماهه منتهی به پایان ماه نوامبر در مقایسه با دوره دوازده‌ماهه قبل ۲٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

مدیرعامل شرکت زیست بسپار جزء ۱۰۰ سرآمد علمی کشور شد

به گزارش کسب و کار از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، جایزه سرآمدان علمی کشور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *