صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / رشد ۶۴ درصدی فروش پتروشیمی جم در ۸ ماه امسال
پتروشیمی جم

رشد ۶۴ درصدی فروش پتروشیمی جم در ۸ ماه امسال

کسب و کار نیوز :بررسی‌های تحلیلی نشان می‌دهد شرکت پتروشیمی جم از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه، فروشی بالغ بر۹۰ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال داشته است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، رشدی ۶۴ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, براساس آمارها، مقدار فروش شرکت پتروشیمی جم در آبان‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، رشدی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. مقدار وزنی فروش محصولات نیز نشان می‌دهد این شرکت بالغ بر ۴۲ هزار و ۱۳۷ تن اتیلن و ۲۶ هزار و ۹۷۵ تن پروپیلن در آبان‌ماه به فروش رسانده است. پلی‌اتیلن سنگین و پلی‌اتیلن سبک نیز مقادیر فروش نزدیک به یکدیگر را به ثبت رسانده‌اند که به ترتیب برابر با ۲۱ هزار و ۱۴۲ و ۲۰ هزار و ۵۲۳ تن است.

براساس این گزارش، فروش بنزین پیرولیز جم، هزار و ۲۳ تن بیش از مقدار تولیدشده در آبان‌ماه بوده و همین افزایش فروش بر تولید، برای نفت کوره نیز اتفاق افتاده است. این پتروشیمی با وجود تولید نشدن بوتن در آبان‌ماه، توانسته ۶۵۳ تن از این محصول را از محل ذخایر شرکت به فروش برساند.

پلی‌اتیلن سنگین، دیگر محصول این پتروشیمی، با نرخ فروش ۹۹.۵ میلیون ریال به ازای هر تن، توانسته مبلغ فروش خود را به ۲۱۰۳میلیارد ریال برساند و نخستین محصول پرفروش این پتروشیمی پس از اتیلن از نظر ریالی نام بگیرد. پلی‌اتیلن سبک نیز با نرخ فروش تقریبی ۸۹.۶ میلیون ریال به ازای هر تن توانسته به رقم فروش ۱۸۴۰ میلیارد ریال برسد. در مجموع شرکت توانسته در آبان‌ماه فروشی بالغ بر ۱۰۵۷۰ میلیارد ریال داشته باشد. ‌

شرکت پتروشیمی جم توانسته فروش محصولات خود را از ابتدای سال تاکنون با رشدی ۹۲ درصدی همراه کند. براساس این گزارش، پلی‌پروپیلن جم در آبان‌ماه بالغ بر ۲۵ هزار و ۱۲۳ تن پلی‌پروپیلن با بسته‌بندی پالت تولید کرده که این رقم برای پلی‌پروپیلن با بسته‌بندی جامبوبگ برابر با یکهزار و ۶۶۲ تن است.

در طرف فروش نیز شرکت مقدار ۱۷ هزار و ۱۷۲ تن پلی‌پروپیلن با بسته‌بندی پالت به فروش رسانده است، همچنین نرخ فروش آن ۱۰۳ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۷۱۹ ریال به ازای هر تن بوده و در مجموع موجب فروشی بالغ بر ۱۷۹۹ میلیارد ریال شده است.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *