صفحه اصلی / سرخط خبرها / بارش فزاینده برف و باران از پنجشنبه

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت

بارش فزاینده برف و باران از پنجشنبه

کسب و کار نیوز - مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با شروع فعالیت سامانه بارشی تازه از پنجشنبه و افزایش بارش برف و باران، اجتناب از تردد غیرضروری در جاده‌های خارج از شهر، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی و کنترل دما در گلخانه، مرغداری و دامداری‌ها توصیه می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در سواحل خزر، دامنه‌های جنوب البرز مرکزی و غربی، دامنه‌های مرکزی و شمالی زاگرس و مرکز کشور بارش باران و در ارتفاعات بارش برف را شاهد هستیم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ اواخر امروز و روز چهارشنبه در برخی مناطق واقع در شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده برف و باران ادامه دارد و سامانه بارشی مذکور بعد از ظهر چهارشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

وی گفت:‌ با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر و ورود سامانه جدید بارشی از بعد از ظهر چهارشنبه باران در سواحل غربی خزر خواهیم داشت.

ضیائیان ادامه داد: روز چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶درجه افزایش می‌یابد و روزهای پنجشنبه و جمعه بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

وی افزود:‌ روز پنجشنبه در کنار تشدید بارش‌ها در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر هم بارش خواهیم داشت ضمن آنکه شاهد بارش باران در مناطقی از شمال غرب، غرب و شمال شرق کشور خواهیم بود و ادامه فعالیت سامانه بارشی روز جمعه به شکل باران و برف در استان‌های واقع در نیمه غربی کشور پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه هفته آینده بارش‌ها در غرب کشور شدت می‌یابد و سامانه بارشی فعال موجب بارش سنگین باران و برف در دامنه‌های مرکزی و شمالی زاگرس و رگبار و رعد و برق شدید در این  مناطق خواهد شد، ضمن آنکه در جنوب و جنوب غرب این شرایط حاکم است.

ضیائیان گفت: بر این اساس روز پنجشنبه‌ هفته جاری بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و بارش باران و برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی، ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و قزوین پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز پنجشنبه همچنین بارش باران، در برخی مناطق همراه با رعدوبرق و وزش باد در شرق خلیج فارس، بخش‌هایی از نقاط تنگه هرمز پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز جمعه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گیلان و غرب مازندران و بارش باران و برف در استان‌های مرکزی، آذربایجان شرقی، زنجان، قم، آذربایجان غربی، اردبیل، ‌کردستان، همدان، ‌لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: جمعه همچنین بارش باران، ‌همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ در غرب بوشهر، غرب فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و غرب خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: اوایل وقت پنجشنبه ‌وزش باد شدید و مواج شدن دریا در مناطق ساحلی و فراساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه ‌ارتفاع موج بین ۱٫۵ تا ۲ متر می‌رسد که ‌توصیه می‌شود خودداری از تردد شناورهای سبک و صیادی در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: آبگرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر، متلاطم و مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان، احتمال برخورد صاعقه و لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی دستاورد فعالیت سامانه بارشی جدید از پنجشنبه است.

ضیائیان گفت: توصیه می‌شود اجتناب از تردد غیر ضروری به ویژه در جاده‌های مواصلاتی خارج از شهر، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در دستور کار باشد.

وی افزود: روزهای جمعه و شنبه شمال و مرکز خلیج فارس بعد از ظهر چهارشنبه تا جمعه دریای خزر و روز شنبه دریای عمان و تنگه هرمز مواج‌ خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: بارش‌‌ها امروز تا پایان وقت در تهران ادامه دارد و از پایان وقت امروز بارش‌ها قطع می‌شود اما مجددا از اواخر وقت روز پنجشنبه هفته جاری و جمعه در تهران بارش خواهیم داشت.

ضیائیان ادامه داد:‌ آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و فرداشب آسمان تهران صاف است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۲ و ۵ خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: فردا بندر‌عباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

شرطی برای واگذاری ۵٠ تن طلای سرخ به یک شرکت/ کسی پاسخگو نیست

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی حسینی در پاسخ به این سوال که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *