صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / شاخص کل بورس هم چنان صعودی است

شاخص کل بورس هم چنان صعودی است

کسب و کار نیوز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه با رشد 1166 واحد همراه شد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه در یک روند رو به رشد مانند روزهای گذشته با افزایش ۱۱۶۶ واحدی روبه‌رو شد و به رقم ۳۰۹ هزار و ۶۴۳ واحد رسید.

به نظر می‌رسد، طبق گفته برخی کارشناسان دلیل رشد بازار سرمایه نقدینگی سرگردان موجود در بازار باشد که امکان حضور این نقدینگی‌های خرد در بازار مسکن و سکه و طلا و یا ارز وجود ندارد و بنابر این با هر میزان سرمایه به بازار بورس مراجعه می‌کنند که البته باید آن را به فال نیک گرفت.

امروز شاخص کل با معیار هموزن ۹۰۴ واحد رشد کرده و به رقم ۹۲ هزار و ۳۷۳ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران که ناشی از تعداد سهام شرکت‌ها در قیمت سهام شرکت‌های بورسی است به بیش از یک میلیون و ۱۲۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز معامله‌گران بورس بیش از ۳٫۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۳۴ هزار معامله و به ارزش ۱۶۸۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای بانک ملت، داروسازی دکتر عبیدی، ملی مس و بانک پارسیان بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشته و نمادهای پتروشیمی پارس، پتروشیمی خارک و پالایش نفت تهران بیشترین اثر کاهش در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

نمادهای پربیننده که مورد اقبال معامله‌گران بورس بوده امروز شامل بانک تجارت به قیمت هر سهم ۴۴۰ ریال، بانک ملت ۵۶۳۲ ریال، بانک اقتصاد نوین ۲۹۷۹ ریال، گروه صنایع بهشهر، سایپا، ماشین سازی اراک، ایران‌خودرو و پالایش نفت اصفهان بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز در پایان معاملات فرابورس شاخص کل فرابورس ۴۵ واحد رشد کرده و به رقم ۴ هزار و ۴۴ واحد رسید.ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۲۳۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۲٫۴ میلیارد سهام حق‌تقدم اوراق مالی و اوراق تسهیلات مسکن در قالب ۲۸۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۵۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای مؤثر در تقویت شاخص فرابورس شامل مولد نیروگاه جهرم، بیمه کوثر، تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان، پتروشیمی مارون و ذوب‌اهن اصفهان بودند و نماد مادیران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

امروز نمادهای پربیننده در فرابورس شامل ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بانک دی و کشاورزی و دامپروری بینالود بوده‌اند.

امروز با پیام ناظر بازار برخی از نمادهای معاملاتی بازگشایی، برخی متوقف، تعدادی تعلیق شدند و برخی دچار وقفه معاملاتی و گروهی نیز مشمول حراج شدند.

امروز تعلیق نماد معاملاتی نوش مازندران، توقف نماد صنعتی درخشان تهران بازگشایی نماد ایران‌دارو و بازگشایی نماد صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها در یک پیام ناظر صورت گرفت.

همچنین در پیام دیگری از ناظر بازار وقفه معاملاتی نماد تأمین سرمایه امید و نماد صنایع بهشهر ایران و همچنین شرکت مهندسی نصیرماشین، صورت گرفت.

بازگشایی نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری ساختمان ایران و لوله‌ و ماشین‌سازی ایران وقفه معاملاتی نماد سایپا شیشه، وقفه نماد معاملاتی قطعات بتن بیل ایران صورت گرفت.

توقف نماد سیمان کرمان، توقف نماد گروه مپنا، بازگشایی نماد فولاد کاوه جنوب کیش و سیمان کردستان و نیز بازگشایی نماد البرز دارو و شرکت پارس‌مینو صورت گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *