صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۸۵درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند

رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

۸۵درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند

کسب و کار نیوز -رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۸۵ درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند، ممیز محوری، تاریخ تعلق مالیاتی، نحوه دادرسی مالیاتی، ماخذ مالیاتی و استرداد اعتبار مالیاتی را مهم‌ترین مشکلات اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، الیاس حضرتی روز چهارشنبه در بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز با بیان اینکه اقتصاد کشور مراحل سختی را طی می‌کند، اظهار کرد: مشکلات درونی، بی‌تدبیری‌ها، عدم جمع‌بندی توان ملی، ظرفیت‌ها و مصائبی که در گذشته داشتیم و حل نکردیم، در کنار کینه‌ورزی دشمنان و تحریم‌های ظالمانه، سختی‌های زیادی را بر ملت ایجاد کرده که در این میان فعالان اقتصادی باید عرض اندام کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات را خیلی کم حل می‌کنیم، افزود: اگر زمان را به عقب برگردانیم تقریبا موانع و مشکلات صادرات همان موانع ۲۵ سال پیش است.

حضرتی یادآوری کرد: از سال ۱۳۳۲ به دنبال اقتصاد بدون نفت هستیم، دیگر نمی‌توان تعلل کرد؛ یک فرصت بی‌نظیر تاریخی برای صادرات و کاهش و قطع وابستگی بودجه جاری به نفت ایجاد شده است که باید از آن بهره برد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۱۲۷ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در برابر ۳۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری و اجتناب‌ناپذیر وجود دارد و باید ببینیم چطور می‌توانیم این فاصله را پر کنیم.

حضرتی ادامه داد: در استراتژی جدید کشور که از اردیبهشت امسال آغاز شده است، برای به حداکثر رساندن استحکام داخلی، رفع اختلافات داخلی، مستحکم کردن پایه‌های اقتصادی، رونق تولید و صادرات قدرتمند و روان توفیقات خوبی داشته‌ایم اما در این بخش بیش از این‌ها همت نیاز است.

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی با شرایط روز هماهنگ شده‌اند و صادرات ما هم وضعیت نسبی و مطلوبی دارد، گفت: در هفت ماهه امسال ۵۰ درصد نسبت به سال قبل رشد درآمد مالیاتی داشتیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: تمام فعالان اقتصادی، اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و دانشگاهیان در ارتباط با مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزوده، بیشتر مشکلات را در چند محور ممیز محوری، تاریخ تعلق مالیاتی، نحوه دادرسی مالیاتی، ماخذ مالیاتی و استرداد اعتبار مالیاتی می‌دانند.

بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با حضور ۵ کشور ترکیه، افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان و عراق و روسای اتاق های بازرگانی برخی از مراکز استان ها صبح و عصر امروز در تالار مصلی تبریز برگزار می شود.

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *