صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / علیرضا بیرانوند سرانجام لژیونر می‌شود؟
علیرضا بیرانوند سرانجام لژیونر می‌شود؟

پیشنهاد جدید از لیگ پرتغال؛

علیرضا بیرانوند سرانجام لژیونر می‌شود؟

کسب و کار نیوز:یک روز بعد از این‌که علیرضا بیرانوند به صورت رسمی کاندیدای کسب توپ طلای آسیا شد، خبر پیشنهاد تیم ویتوریا گیمارش پرتغال منتشر شده است و باید دید آیا این بار بیرانوند لژیونر خواهد شد یا خیر؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, علیرضا بیرانوند در روزهای اخیر خبرسازترین فوتبالیست ایران بوده است. یک روز پس از این که دروازه بیرانوند پس از سیوی استثنایی با ضربه مهند علی فرو ریخت و در دقایق پایانی نیز علا عباس برای دومین بار به وی گلزنی کرد، او جزو سه کاندیدای بهترین بازیکن آسیا شد و حالا خبر پیشنهاد ویتوریا گیمارش به این بازیکن در رسانه های مختلف خارجی و داخلی دیده می‌شود.

بیرانوندِ ۲۷ ساله که چهارمین سال حضور در پرسپولیس را سپری می‌کند، در این سال ها همواره یکی از گزینه های جدایی و حضور در تیم های خارجی بوده است. پس از درخشش در جام جهانی و سیو پنالتی کریستیانو رونالدو، رسانه های ترکیه او را در آستانه عقد قرارداد با بشیکتاش دانستند و سپس صحبت از پیشنهاد فنرباغچه به میان آمد اما در نهایت او لیگ هجدهم را با پرسپولیس استارت زد.

در نیم فصل نیز شایعاتی درباره جدایی این بازیکن به گوش می‌رسید و پرسپولیسی ها پیش بینی می‌کردند که در تابستان انتقال او رقم بخورد. این بار باشگاه هایی چون تورینوی ایتالیا به عنوان مشتری دروازه بان معروف پرسپولیس معرفی شدند و حتی مدیربرنامه بیرانوند مذاکراتی جدی با یک باشگاه پرتغالی هم داشت اما در نهایت درخواست ۷۰۰ هزار دلاری پرسپولیس مانع از این شد که بیرانوند در قاره سبز دروازه بانی کند.

باشگاه پرسپولیس که یک بار قرارداد بیرانوند را به مدت ۴ سال تمدید کرد، در دوره مدیران مختلف یعنی طاهری، گرشاسبی و عرب با پیشنهاد اروپایی برای این دروازه بان مواجه بودند اما در دو پنجره محرومیت نقل و انتقالاتی و در ادامه عدم توانایی باشگاه مبدا برای تامین بند فسخ، سبب شد تا علی بیرو در جمع سرخ ها ماندنی شود.

امسال صحبت از تمدید قرارداد بلند مدت این بازیکن با پرسپولیس بود اما این اتفاق هنوز رخ نداده است. محمدحسن انصاری فرد نیز امضای قرارداد جدید را به آینده موکول کرد ولی احتمال دارد پیش از هر اتفاق دیگری، بیرانوند راهی اروپا شود. این بار رسانه های مختلف و همچنین منابع خبری موثق خبر از پیشنهاد «ویتوریا گیمارش» پرتغال به این بازیکن داده اند. پس از موفقیت با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، درخشش با تیم ملی در جام جهانی و جام ملت ها، قرارگیری در بین کاندیدای توپ طلا و افزایش تجربه، اکنون بیرانوند انتظار دارد تا پیشنهاد او به شکلی باشد که هم بند فسخ فعال شود، هم مدیربرنامه او به سود خود برسد و هم بیرانوند در اروپا حقوق حداقلی مورد نیازش را دریافت کند.

در نهایت باید دید در یک ماه آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که پرسپولیسی ها نیز باید یک گلر خوب برای جانشینی او پیدا کنند که این موضوع به دلایل مختلف کار آسانی نخواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۲۵۹۳ روزنامه کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.