صفحه اصلی / سرخط خبرها / رشد ۵۴ درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ در مهر ماه
foolad

رشد ۵۴ درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ در مهر ماه

کسب و کار نیوز-صادرات شرکت های بزرگ فولاد کشور طی ماه مهر 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 54 درصد افزایش یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، ۱۰ شرکت فولادی بزرگ کشور طی مهر امسال، ۵۶۱ هزار و ۷ تن فولاد صادر کردند. این شرکت ها در همین حال با صدور بیش از ۴ میلیون تن فولاد در هفت ماه سال جاری، رشد ۸درصدی صادرات فولاد را به ثبت رساندند.
از این میزان، شرکت های «فولاد مبارکه» ۱۳۲ هزار و ۵۱۲ تن، «ذوب آهن اصفهان» ۱۱۴ هزار و ۶۵۳ تن، «فولاد هرمزگان»، ۸۳ هزار و ۳۱ تن، «فولاد خوزستان» ۸۲ هزار و ۲۹۶ تن، «فولاد کاوه جنوب» ۶۴ هزار و ۱۰۰ تن، «فولاد خراسان» ۴۲ هزار و ۵۶۰ تن، «صبا فولاد» ۲۵ هزار و ۸۵۶ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۵ هزار و ۹۴۰ تن، «فولاد بناب» ۵ هزار و ۵۰ تن و «سنگ آهن چادرملو» ۵ هزار و ۹ تن محصول صادر کردند.

بنا به این گزارش، شرکت های یاد شده طی ۷ ماهه سال جاری، ۴ میلیون و ۴۹ هزار و ۸۷۴ تن فولاد صادر کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته، ۸ درصد افزایش نشان می دهد.

از این میزان صادرات، شرکت های «فولاد خوزستان» یک میلیون و ۸۳ هزار و ۶۷۴ تن، «فولاد مبارکه» ۸۸۵ هزار و ۳۹۷ تن، «ذوب آهن اصفهان» ۶۸۱ هزار و ۸۶۸ تن، «فولاد هرمزگان»، ۴۵۳ هزار و ۴۹ تن، «فولاد کاوه جنوب» ۵۲۸ هزار و ۱۶۰ تن ، «فولاد خراسان» ۱۷۴ هزار و ۲۰۰ تن، «صبا فولاد» ۵۰ هزار و ۸۴۲ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۳۶ هزار و ۴۸۸ تن، «فولاد بناب» ۲۶ هزار و ۶۸۹ تن و «سنگ آهن چادرملو» ۱۲۹ هزار و ۵۰۷ تن محصول صادر کردند.

همچنین مطالعه کنید:

انتظارات معیشتی از دولت جدید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *